Чому міфічне ембарго – козир для Орбана
Фокус на ембарго, яке ніяк не запровадять, стає навіть шкідливим. Це дало можливість Орбану та Угорщині шантажувати ЄС та постійно підвищувати ставки у цій "дискусії на крові".
Не пропустіть У Путіна визначилися із імовірною датою "пришивання" окупованих територій до Росії
Засадниче для Орбана – це скористатися ситуацією та отримати від ЄС якомога більше грошей. Йдеться не тільки про кошти на будівництво нового нафтопроводу, але й про розблокування інших фондів. Все, щоб "не зруйнувати європейську єдність".
На радість росіян європейська боротьба довкола ембарго також збільшує ціни на нафту та пальне – через непевність ситуації ринок нервує.
Як бити по ворогах прицільно
А ще ми можемо говорити з Орбаном мовою, яку він розуміє: мовою сили. Це не надто дипломатична тактика, та хіба з хижаками можна по-іншому.
Угорщина скаржиться на те, що залежить від нафтопроводу "Дружба". Але, по-перше, вона вже відмовлялася від російської нафти, коли у 2019 році та була забруднена хлором, а, по-друге, цей нафтопровід проходить українською територією, а в Україні – війна, і наш інтерес в якнайшвидшому перекритті Росії всіх фінансових джерел, що живлять цю війну. Саме тому всі важелі важливі, а особливо в ситуації, коли йдеться про тиск на Будапешт.
Варто прочитати Окупанти нарешті зізналися, заради чого влаштували пекло в Маріуполі
Звісно, є й інші опції, які ми вже запропонували в межах нашого головування в Енергетичному співтоваристві. Аналітика щодо них вже напрацьована, бо без розрахунків всі "опції" – проста трата часу та можливостей.
Але подальший розвиток та тактика – це питання, яке має вирішувати вище керівництво. Ми лише нагадуємо про можливості, які в нас є.
Важливо – Угорщина може погодитися на нафтове ембарго за відкуп від ЄС: дивіться відео