Про це під час свого вечірнього звернення розповів президент Володимир Зеленський, повідомляє 24 канал. Глава держави зауважив, що сьогодні був дуже напружений день.

До теми Розвідка просить мешканців Криму здавати адреси окупантів, геолокацію техніки та баз

Зеленський подякував українцям у Криму та на Півдні

Президент розповів, що 31 серпня провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, на якому були присутні усі відповідні керівники:

  • головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний,
  • міністр внутрішніх справ Денис Монастирський,
  • очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов,
  • виконувач обов'язків голови СБУ Василь Малюк,
  • секретар РНБО Олексій Данілов та інші.

Зеленський зауважив, що, мабуть, очевидно, які саме питання вони розглядали.

Військові доповіли про ситуацію на передовій, про розвиток ситуації. Озвучувати зараз деталі не буду. Скажу лише одне: хочу подякувати від імені нашої розвідки всім тим нашим людям, які дуже міцно нас підтримують на Півдні нашої держави, а особливо в Криму,
– додав президент.

За його словами, розвідники вдячні за надану інформацію і відпрацюють її по максимуму.

"Хай вороги не забувають, на чиєму півострові вони перебувають. Тимчасово перебувають", – наголосив Зеленський.

Він додав, що дуже важкими залишаються бої на Донбасі – гарячі точки регіону не змінилися. Проте українські захисники міцно тримають позиції.

"Дякую кожному воїну за стійкість!" – зауважив президент.

Дивіться звернення Володимира Зеленського:

Зауважте Україна отримає дві зенітно-ракетні системи NASAMS

Президент закликав врегулювати питання віз для росіян

Зеленський розповів, що також сьогодні він:

  • провів нараду з представниками парламенту та уряду України щодо поточних планів державної роботи,
  • взяв участь у роботі дуже респектабельного чеського форуму Forum 2000, який заснував Вацлав Гавел.

Цей форум привертає суттєву увагу в Європі.

Звернувся до учасників форуму і закликав їх посилювати підтримку нашої держави в цій війні та захист усієї Європи від російського тиску. Зокрема, має бути нарешті врегульоване питання щодо обмеження європейських віз для громадян росії,
– зазначив президент.

Глава держави вважає, що для Європи принизливо, коли її розглядають просто як один великий бутик чи ресторан. Адже передусім це територія цінностей, а не примітивного споживання.

"І коли громадяни держави, яка хоче знищити європейські цінності, використовують Європу для своїх розваг чи шопінгу, для відпочинку коханок, поки самі працюють на війну або для того, щоб просто мовчки перечекати аморальне падіння росії, яке відбувається саме зараз, то це абсолютно суперечить тому, заради чого Європа взагалі об'єднувалася", – наголосив Зеленський.

Він пояснив, що європейське об'єднання мало на меті підтримку миру на континенті та роботу на спокійний і демократичний розвиток європейських країн.

"Європа не може ставати морально глухою. І ніхто з європейських лідерів не спише на наслідки COVID-19 те, що гроші їм нібито не пахнуть. Бо якщо буде така глухота, якщо буде така втрата здатності розрізняти запах крові на купюрах, то не буде Європи, не буде мирної Європи", – додав президент.

Водночас Зеленський вдячний тим європейцям, які розуміють, що в час війни обов'язок будь-якої нормальної людини – боротися за те, щоб агресор програв, окупація припинилася і російські військові пішли з української землі.

Варто прочитати ЄС краще було взяти більше часу та ухвалити жорсткіше рішення, – Кулеба про візи для росіян

Понад 1,5 мільйона української агропродукції вже експортували

Глава держави подякував усім аграріям, портовикам, дипломатам та урядовцям, які повернули Україні статус реального гаранта продовольчої безпеки африканських країн.

23 тисячі тонн української пшениці за Продовольчою програмою ООН вже прибули в порт Джибуті. І будуть доправлені мешканцям Ефіопії, де зараз найгірша посуха за останні 40 років і мільйони людей – на межі голоду,
– розповів Зеленський.

За його словами, також Україна повертає відповідні зв'язки з країнами Аравійського півострова – майже 40 тисяч тонн пшениці прямують у Ємен.

"А загалом уже понад 1,5 мільйона тонн нашого продовольства експортовано морським шляхом з трьох портів, які запрацювали завдяки експортній зерновій ініціативі. Робимо все, щоб світ відчував значення України й був вдячний нашим людям", – додав президент.

Зеленський зазначив, що 31 серпня також підписав указ про нагородження українських воїнів.

"149 учасників бойових дій відзначені державними нагородами, з них 15 – посмертно. Завжди пам'ятатимемо наших героїв! Вічна слава всім, хто воює за Україну! Слава Україні!" – підсумував глава держави.

Варто подивитися – Чмут назвав важливу перевагу ЗСУ у війні: відео