Таку думку 24 каналу висловив політичний експерт Петро Олещук.

Читайте також Акція "Стоп реванш" під будинком Зеленського закінчилась: фото, відео

Протести позиціонуються у форматі – ні гіпотетичній капітуляції українсько-російських відносин. Але суспільство бачить, що там представлені ті самі люди, які асоціюються зі старою владою. Протест нівелюється самими його лідерами,
– вважає Петро Олещук.

Чого акції лише відлякують?

Політолог відзначає: неясно, яку конкретно мету переслідують організатори акції. Перманентний тиск на владу з метою недопущення якихось дій чи повалення влади? Що тоді вони пропонують замість нинішньої влади? Нові вибори? Але результати опитувань показують, що політичні сили, які домінують у цих акціях протесту, зокрема "Європейська солідарність" Порошенка, не має шансів отримати владу після виборів. У Порошенка, нагадує Олещук, один з найбільшіших антирейтингів (Порошенку не довіряє понад 70% українців – "24").

Цікаво Другий термін Зеленського: що може вплинути на зміну рейтингу

На його думку, нинішні протести нагадують процес зарази процесу. Привертання до себе уваги. Спроба залишитися в інформаційному просторі. А це, наголошує Олещук, не найкращий спосіб реально ставити питання про зміну державної політики або діючої влади.

Якщо завдання акції – нагадати про певних політиків, щоб вони могли закріпити за собою дуже невеликий електорат, то це нормально. А якщо мета – вплинути на владу або навіть змінити Зеленського, то подібні акції лише відлякують нейтральних та не дуже залучених у політичний процес потенційних виборців,
– переконаний Петро Олещук.

Експерт зауважує: це перехід постпорошенківського сегменту опозиції у формат самомаргіналізації. Водночас, зазначає він, у політичних сил, які беруть участь в нинішні акція протесу, залишається шанс вийти за межі електорального гетто. Але це залежатиме не від них, а влади, якщо вона допустить якісь вагомі помилки. Тоді це може спровокувати більш масові протести.

24 канал нагадує, що восени 2019 року партія Порошенка "Європейська солідарність" закликала всіх до участі в акції "Ні капітуляції".

Хто брав участь в протесті та що вимагали?

  • У протесті в Києві, що відбувся 24 травня, взяли участь представники "Національного корпусу", "Свободи", "Демократичної сокири" та інших політсил.
  • Акція відбувалась також в Одесі, Рівному, Львові, Чернівцях, Дніпрі та інших містах. Воднодчас через зливи учасників в регіонах було небагато.
  • Протестувальники, яких зібралось кілька сотень у Києві, вимагали від Зеленського "припинити капітулювати" перед Росією, звільнити затриманих майданівців та волонтерів.
  • Також серед вимог – зближення з ЄС та НАТО та відставка глави Офісу Президента Андрія Єрмака. Непокоїть людей, що вийшли на Майдан, і кадрова політика Зеленського – його друзі при владі та представники режиму Януковича.

Дивіться відео, як учасники акції йдуть додому до Зеленського: