За офіційними даними, Мадуро переміг з 51,2% голосів, а його конкурент Едмундо Гонсалес набрав 44,2%. Однак екзитпол, проведений Edison Research, показав, що Гонсалес переміг з 30-відсотковим відривом.
Дивіться також Переговори про мир чи пекінська пастка: для чого Кулеба поїхав у Китай і якими будуть наслідки
Венесуела оговтується після виборів
Минуло всього декілька годин між закриттям виборчих дільниць ввечері 28 липня та оголошенням результатів, що викликало підозри і в опозиції, і в міжнародної спільноти.
США, Аргентина та Колумбія були одними з 11 американських країн, які закликали Мадуро забезпечити, щоб результати поважали волю народу,
– пишуть аналітики Bloomberg.
Міністр закордонних справ Перу заявив про "шахрайські наміри", які, за його словами, існують в уряду Венесуели. Вочевидь, йдеться про фальсифікацію результатів.
Режим Мадуро вирішив оголосити результати, що суперечать усім екзитполам і ознакам перемоги опозиції, що вказує на його намір залишитися при владі,
– заявив Райан Берг, американський аналітик.
Прогнозують, що опозиційні сили оскаржуватимуть результати голосування, проголошені виборчою владою Венесуели.
Експерти переконані, що Мадуро зіткнеться з проблемою легітимізації голосування з боку свого народу та світу. Вони акцентують на репресіях і маніпуляціях, до яких вдався політик, перебуваючи при владі з 2013 року.
Дивіться також Мирний "план Джонсона – Трампа" і закінчення війни: на яких умовах і що з ним не так
Оглядач "Радіо свобода" стверджував, що відхід Мадуро від влади поставив би під загрозу вплив Росії в Латинській Америці. Для Кремля цей континент – один із важелів впливу на США, що є головним постачальником зброї для України.
Разом з тим Мадуро називав "безумовним другом" і "надзвичайним лідером" уже покійного президента Ірану Ібрагіма Раїсі, що розбився в авіакатастрофі у травні 2024 року.