Про таку відмову повідомив у своєму твітері міністр оборони Польщі Маріуш Блащак. Він зазначив, що почув її під час розмови з міністеркою оборони Німеччини Крістін Ламбрехт.

Раніше Подоляк емоційно відреагував на страх партнерів надати Україні "Patriot"

Німеччина не хоче передавати системи Україні

За словами міністра оборони Польщі, він розчарований такою позицією Німеччини. Адже розміщення Patriot у західних регіонах України підвищило б безпеку не лише українців, а й поляків.

Також Маріуш Блащак анонсував спільні заходи з Німеччиною щодо розміщення цих пускових установок на території Польщі, а також підключення їх до системи командування.

Як системи Patriot могли б закрити українське небо

ЗРК Patriot – це велика "родина", яка постійно розширюється, оновлюється та модернізується. Наразі Patriot – найкращий і, мабуть, найвідоміший засіб ППО у світі. Він здатен перехоплювати цілі на великій відстані. Наприклад, лише 4 комплекси можуть прикривати велике місто.

Також цей ЗРК має дуже чутливі радари, які здатні ефективно виявляти цілі від найменших до найбільших. Ба більше, останні розробки здатні перехоплювати навіть балістичні ракети, що дуже актуально для України.

При цьому Patriot є його багатовекторним, тобто може одночасно виявляти та розпізнавати понад 100 повітряних цілей, а також безперервно супроводжувати 8 із них, та випускати і наводити на кожну з 8 цілей до 3 ракет.

Однак варто й зазначити, що Patriot є складною системою. Вона вимагає тривалого навчання з нею, координації з супутником і складного процесу інтеграції до системи ешелонованої ППО.

Дискусії навколо Patriot: коротко

  • 21 листопада Німеччина запропонувала передати Польщі ЗРК Patriot. Трапилось це після того, як на території нашого західного сусіда впала російська ракета під час масованого удару по Україні.
  • Натомість у Польщі заявили, що ці системи краще надати Україні. Причиною стали постійні російські ракетні обстріли.
  • Також в США заявили, що вони відправляти ці системи ППО в Україну поки не планують. Однак підкреслили, що передавати чи ні такі системи – це суверенне рішення кожної окремо держави.