Про це з посиланням на висновки комітету Бундестагу з контролю за діяльністю спецслужб повідомляють німецькі ЗМІ, пише Deutsche Welle.

За цими даними, німецькі розвідники стежили за десятками цілей у вищих ешелонах влади різних країн, у тому числі за офіцерами вищих рангів. Таких об'єктів, за даними агенції dpa, було "кілька десятків". Понад дві третини фігурантів списків розвідки становили європейські дипломати та представники НАТО. Серед цілей розвідки вказані також Міжнародний кримінальний суд у Гаазі, ЮНІСЕФ та Всесвітня організація охорони здоров'я.

"Найбільша проблема у тому, що BND свідомо прослуховувала щонайменше одного німецького громадянина", — йдеться у звіті парламенту.

Закон захищає німецьких громадян, у тому числі за кордоном, від дій німецької розвідки - дозвіл на прослуховування може надати лише комісія Бундестагу. Минулого року стало відомо, що розвідка стежила за німецьким дипломатом Гансйорґом Габером, який у 2008-му керував моніторинговою місією ЄС у Грузії, потім працював у Брюсселі, згодом — послом ЄС у Туреччині.

Читайте також: НАБУ просить дозвіл на прослуховування телефонів українців

Європейські країни наразі офіційно не реагували на відомості про німецьку розвідку. Проте ці новини можуть ускладнити дипломатичне маневрування Берліна, який змушений вирішувати проблеми із кризою біженців, а також розв'язувати пов'язані з Brexit питання, припускає dpa.

Читайте також: Нападники на жінок в новорічну ніч у Німеччині отримали вироки суду