Найважливіші новини України та світу за вівторок, 2 листопада:

Цікаво Сидить в інтернеті й заробляє "сльози": як винуватиця моторошної ДТП Зайцева відбуває покарання

Відставка Андрія Тарана

Джерело: телеграм Тараса Мельничука

Глава Міністерства оборони України Андрій Таран написав заяву про відставку. Відповідну заяву він одразу ж передав до Верховної Ради.

Ця новина не стала несподіванкою, адже про звільнення Тарана говорили протягом останніх місяців. Все через те, що багато людей не задоволені результатами роботи міністра.

До теми Працювати гірше, ніж Таран, неможливо, – Бутусов оцінив Резнікова як міністра оборони

Хто може очолити Міноборони

Нардеп Олександр Качура заявив, що під час засідання фракції "Слуга народу" схвалила рішення підтримати кандидатуру Олексія Резнікова на посаду міністра оборони. Цю інформацію підтвердив і журналіст Юрій Бутусов. За його словами Володимир Зеленський вже погодив кандидатуру Олексія Резнікова на посаду міністра оборони.

Олексій Резніков 1 листопада подав у відставку з посади віцепрем'єр-міністра. Тепер його, ймовірно, призначать очільником Міноборони. Варто зазначити, що міністр оборони, а також міністр закордонних справ призначаються Верховною Радою за поданням президента.

Олексій Любченко також пішов у відставку

Джерело: телеграм Тараса Мельничука

Перший віцепрем'єр-міністр України – міністр економіки України Олексій Любченко також вирішив подати у відставку. Його заяву зареєстрували в Апараті Верховної Ради. У Комітеті з питань економічного розвитку рекомендували парламенту визначитись щодо звільнення Любченка шляхом голосування.

Зазначимо, що Любченко обіймав посаду у Кабміні з травня 2021 року. У кріслі голови Мінекономіки він замінив Ігоря Петрашка. Також Любченка призначили ще й першим віцепрем'єром.

Кадрові зміни в Кабміні

Останніми днями в уряді міністри все частіше подають у відставку. Лише напередодні заяви на звільнення написали:

  • віцепрем’єр-міністр України – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський,
  • віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков.

Новий запобіжний захід Медведчуку

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід Медведчуку у вигляді особистого зобов'язання до 31 грудня.

Окрім того, на підозрюваного поклали зобов'язання:

  • прибувати за кожною вимогою органу досудового розслідування, прокурора або суду;
  • не залишати Київ та Київську область без дозволу слідчого, прокурора або суду;
  • повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну місця проживання та/або місця роботи;
  • утримуватися від спілкування з підозрюваними та свідками у справі;
  • здати закордонні паспорти та інші документи, які дають право виїхати з України.

В Офіс генпрокурора пояснили, чому звернулися до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу підозрюваному у держзраді народному депутатові України.

Граничний строк у 6 місяців перебування підозрюваного під цілодобовим домашнім арештом у цьому кримінальному провадженні закінчився, тому його подальше продовження є неможливим,
– заявили у відомстві.

Там пояснили, що єдиний запобіжний захід, про який наразі може клопотати сторона обвинувачення – це саме особисте зобов'язання з покладенням на підозрюваного обов'язків.

В Офісі Президента спростували чутки про звільнення Медведчука

В Офісі Президента прокоментували чутки про те, що з Віктора Медведчука зняли всі обвинувачення. Радник Андрія Єрмака Михайло Подоляк зауважив, що зараз ніхто не має наміру просто змиритися з "дивною діяльністю" Віктора Медведчука. Тому проросійський політик відповідатиме за них перед судом. Інформацію про нібито звільнення Медведчука та зняття з нього обвинувачень Подоляк називає брехнею.

Що відомо про справи проти кума Путіна?

У травні 2021 року суд відправив під цілодобовий домашній арешт народного депутата Віктора Медведчука у справі про держзраду та замах на розграбування ресурсів Криму. 8 жовтня 2021 року Медведчуку вручили нову підозру – держзрада та фінансування тероризму. Нардепу обрали ще один цілодобовий домашній арешт до 7 грудня. 2 листопада суд скасував один із домашніх арештів та замінив його на особисте зобов'язання до 31 грудня 2021 року.

Розмова Зеленського та Блінкена

Джерело: твітер Володимира Зеленського

У межах кліматичного саміту у Глазго Володимир Зеленський провів перемовини з Ентоні Блінкеном. Президент України та державний секретар США обговорили безпекову ситуацію на Донбасі, а також порушили питання військово-оборонної співпраці.

На зустрічі з Ентоні Блінкеном обговорили напружену безпекову ситуацію на Донбасі. Порушували питання військово-оборонної співпраці України та Сполучених Штатів, викликів в енергетиці,
– написав Володимир Зеленський.

Він також наголосив, що США непохитно підтримують територіальну цілісність України, вітають прогрес у реформах, а також рішучу налаштованість на їхнє втілення.

Стягування Росією військ до українського кордону: головне

  • Журналісти The Washington Post написали публікацію про те, що Росія стягує війська до кордону з Україною. Це викликало стурбованість представників США та європейських держав.
  • У Міністерстві оборони України спростували цю інформацію, а секретар РНБО Олексій Данілов назвав це свідомою дезінформацією.

В Україні каратимуть за підробку COVID-сертифікатів

Джерело: Верховна Рада

Парламентарі підтримали у першому читанні законопроєкт №6084, яким пропонується карати за підробку COVID-сертифікаті.

Актуально Як швидко показати COVID-сертифікат, не заходячи в Дію: журналіст поділився корисним лайфхаком

Що передбачає законопроєкт

На особу, яка використовуватиме підроблені документи, які підтверджують проведення щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб, накладатимуть:

  • штраф у вигляді від 17 тисяч до 34 тисяч гривень,
  • обмеження волі на строк до 2 років.

Якщо медичний працівник внесе до медичної документації про щеплення неправдиву інформацію, проти нього застосують:

  • штраф на суму 34 – 68 тисяч гривень,
  • позбавлення волі на строк до 2 років,
  • позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.

За виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень, пропонують запровадити:

  • від 85 тисяч до 170 тисяч гривень штраф,
  • позбавленням волі на строк до 3 років.