Про те, що відбувалося впродовж 33-го дня масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу.

Важливо Масові протести в Білорусі: останні новини та що відомо – фото, відео

Як режим Лукашенка знищує опозицію

Одна із лідерок білоруського протестного руху Марія Колесникова подала заяву до Слідчого комітету. У документі вона розповіла про викрадення та погрози з боку спецслужб, які довелося пережити. Скаргу опозиціонерки оприлюднила її адвокатка Людмила Казак.

Колесникова, зокрема, повідомила, що їй одягнули на голову мішок, заштовхали до мікроавтобуса. У такому стані повезли до білорусько-українського кордону. Крім того, під час цієї "подорожі" жінці погрожували позбавити її життя.

Вони заявляли, у разі, якщо я добровільно не покину територію Республіки Білорусь, мене все одно вивезуть: живою або по частинах. Висловлювалися погрози позбавити мене волі на строк до 25 років,
– мовиться у заяві Колесникової.

Також політикиня зазначила, що після того, як вона порвала свій паспорт, її знову таки посадили в автобус та повезли – цього разу в Мозирський прикордонний загін.

Казак, зі свого боку, розповіла, що на тілі Колесникової є сліди ударів, у жінки болять руки після штовханини в автомобілі.

Читайте більше Колесникова в СІЗО: почувається бадьоро, попри викрадення і погрози фізичною розправою

Тим часом, дружина також затриманого напередодні Максима Знака віднесла йому до СІЗО на Володарського передачу.

А до будинку нобелівської лауреатки, письменниці Світлани Алексієвич прийшли іноземні дипломати. Так вони хочуть завадити тому, аби літераторку затримали.

Зауважимо, що Алексієвич – єдина з президії Координаційної ради, хто залишився на свободі.

Затримали журналіста Семченка

Колишній журналіст державного ТБ Білорусі Дмитро Семченко "затриманий в рамках адміністративного процесу", повідомила кореспонденту "Інтерфакс-Захід" офіційний представник ГУВС Мінміськвиконкому Наталія Ганусевич.

Раніше повідомлення про затримання Семченка з'явилися на інтернет-порталах недержавних ЗМІ.

У серпні Семченко звільнився з телеканалу ОНТ, де був провідним політичним оглядачем, також він входив до президентського пулу. За словами Семченка, на його рішення вплинуло жорстка поведінка силовиків з учасниками акцій протестів.

Протест шахтаря Корзуна

Уранці гірник Білоруськалію Юрій Корзун в шахті прикував себе наручниками до гірничодобувного обладнання. Чоловік каже, що про його плани не знала навіть дружина. Кайданки він придбав в інтернет-магазині, а ланцюг взяв на роботі.

"Зміна закінчилася приблизно о 5:30. Ключ від наручників викинув, щоб ніхто не зміг їх відкрити. Коли зміна йшла, з колегою передав диспетчеру папір зі своїми вимогами", – каже шахтар.

Він додає, від того моменту, як він прикував себе, і до того, як його відв'язали від ланцюга, пройшло приблизно 3 години.

Юрій згадує, що першим до нього прийшов змінний майстер, а потім спустився також керівник рудоуправління. Вони говорили серед іншого, що "вимоги ніхто не зможе виконати, тільки одна людина, але він не збирається це робити".

Основні вимоги Юрія Корзуна

  • Послабити тиск з боку керівництва підприємства на страйком.
  • Відставка Олександра Лукашенка.
  • Звільнення політв'язнів.
  • Зупинити насильство з боку силовиків щодо мирних громадян.

Як свою акцію пояснює Юрій Корзун: дивіться відео

Студенти продовжують висловлювати протест

Серед мітингувальників дуже активно дають про себе знати студенти. Вже 10 день поспіль вони не припиняють свої акції.

Дехто з викладачів і керівників вишів встає на їхній бік і каже, що сприятиме звільненню затриманих. А дехто навпаки – підтримує Лукашенка, та вважає білоруські мітинги "переворотом".

Що відбулося у білоруських вишах 10 вересня: дивіться відео та фото

У Мінську знову затримання

На площі Незалежності у столиці пройшла чергова акція протесту. Завершилася вона затриманням активістів. Крім того, сталися сутички між міліцією та мешканцями будинків на Сморговському тракті – Червякова.

Протест та затримання у Мінську / Фото Tut.by

У Мінську людей знову затримують: відео

Зверніть увагу Лукашенко: Влада не для того дається, щоб її взяв, кинув і віддав

Протести в Білорусі: основне

  • 9 серпня у країні відбулися президентські вибори. За офіційними даними ЦВК, перемогу на них здобув Олександр Лукашенко. Однак дані неофіційних екзит-полів свідчать, що перемогла його головна опонентка: опозиціонерка Світлана Тихановська.
  • Білоруси не погодилися з результатами виборів. По всій країні спалахнули мирні протести. Мітингувальників ОМОНівці розганяли гумовими кулями та світло-шумовими гранатами.
  • Від 11 серпня у країні триває загальнонаціональний страйк.