Основне про те, як проходить сьомий день масових протестів у Білорусі, зібрав 24 канал.

Радимо ознайомитись Лідера немає: чого бракує опозиції у Білорусі та яка доля Лукашенка

Що відбувається у Білорусі сьогодні

Понад 10 000 людей вийшли на мітинг у місті Гродно

У Гродному відбулася мирна акція протесту. Вона відбулася на площі Леніна і зібрала 10 000 людей. Традиційно люди тримали у руках національні прапори та повітряні кульки. У руках виднілися плакати з надписом "Лукашенко, йди геть".

Мітинг у місті Гродно / Фото "TUT.BY новости"

До акції долучилися і десантники

У білоруському місті Гродно 15 серпня на протести вийшли військові Сил спеціальних операцій Білорусі. Десантники виступили на підтримку білоруських протестувальників.

Назву військові назвали лаконічно: "Ми з народом". Десантники також несли з собою квіти, які роздавали дівчатам довкола. Вони таким чином пройшли центром міста мирною ходою. Люди довкола підтримували десантників, аплодували їм, дякували й обіймали.

Десантники вийшли на мітинг / Фото "Радыё Свабода"

Масштабний страйк авіакомпанії "Белавіа"

Співробітники авіакомпанії "Белавіа" долучилися до масштабних страйків у Білорусі. Кілька десятків працівників національної авіакомпанії тримали у руках білі та червоні повітряні кульки та плакати "Ми проти насилля".

За останні кілька днів до протестів та страйків долучилися працівники низки великих білоруських підприємств, зокрема і завод БелАЗ.

Що відомо про "Белавіа"?

Це національна авіакомпанія Білорусі. Основні рейсові та чартерні міжнародні польоти здійснює з Національного аеропорту Мінськ. Компанія має 17 представництв у різних країнах світу, а також є членом міжнародної організації авіаперевізників ІАТА.

Протест під офісум телеканалу OНT

У Мінську люди зібралися біля офісу державного телеканалу OНT Вони тримали плакати "Досить брехати нам", "Ми знаємо, що відбувається за закритими дверима" та інші, а також скандували гасла: "Сором!", "Ідіть геть!".

Після цього стало відомо, що онлайн-мовлення OНT припинилося через "магічне" зникнення інтернету у будівлі телецентру на вулиці Комуністичній.

Страйк співробітників державного телебачення Белтелерадіокомпанії

Співробітники державного телебачення Білорусі Белтелерадіокомпанії вирішили організувати страйк 17 серпня, якщо влада не виконає їхні умови. Під час акції протесту до будівлі держТБ приїхали голова Ради Республіки Кочанова і прессекретар Лукашенка. Під крики людей "Правду!" і "Ганьба!" вони зайшли в будівлю.

Акція протесту під будівлею Белтелерадіокомпанії: дивіться фото TUT.BY новости

Пізніше в будівлю телеканалу зайшли й силовики ОМОНу.

Прощання з Тарайковським

У Мінську відбулось прощання з Олександром Тарайковським. Це перша офіційна жертва масових протестів у Білорусі. Спершу МВС повідомляло, що чоловік "сам себе підірвав", але потім у мережі показали відео, як його безжалісно розстріляли силовики.

Біля станції метро "Пушкінська", де й убили Олександра Тарайковського, протестувальники облаштували йому стихійний меморіал. Там зранку суботи зібралися понад тисяча людей.

Дивіться відео прощання з Олександром Тарайковським:

Тиждень протестів у Білорусі: дивіться відео

Акції протесту в різних містах Білорусі

Люди вийшли на акції протесту також в Бобруйську, Кіровську, Вітебську тощо. Білорусів не налякали ні масові затримання, які були від початку мітингів, ані побиття з боку правоохоронців і знущання у СІЗО. Навпаки, це ще більше мотивувало їх виходити на вулицю та продовжувати вимагати зміни влади та проведення чесних виборів.

Протести в різних містах Білорусі: дивіться відео

Що відомо про затриманих і постраждалих в Білорусі

  • Загалом в Білорусі від початку протестів за участь в масових акціях правоохоронці затримали майже 7 тисяч людей. За даними правозахисників, в результаті зіткнень постраждали понад 200 громадян. В ООН кажуть, що ці цифри можуть бути заниженими.
  • У МВС Білорусі повідомили, що внаслідок сутичок постраждали 103 співробітники міліції, 28 з яких – госпіталізовані. Влада каже про одного загиблого демонстранта, натомість активісти – про чотирьох.
  • 13 серпня білоруська влада вперше від початку протестів не застосувала масових побоїв щодо демонстрантів. Із СІЗО навіть випустили затриманих учасників акцій протесту.
  • Водночас кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська закликала мерів міст організувати мирні мітинги 15 і 16 серпня.