Про те, що відбувалося протягом 40-го дня масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу.

Дізнайтеся більше Масові протести в Білорусі: останні новини та що відомо – фото, відео

Людей звозять автобусами на провладний концерт

Люди у соцмережах публікують світлини, на яких видно колони великих автобусів. Річ у тім, що на вечір 17 вересня запланований концерт на підтримку політики чинної влади. Людей на нього звозять із сусідніх міст. Станом на 16:00 біля стадіону зафіксували понад 60 автобусів.

Відомо, що концерт відбуватиметься на "Мінськ-Арені". Зі знаменитостей у програмі заявлені Руслан Алехно, Олександр Солодуха та Микола Басков.

Влада звозить людей на провладний концерт
Влада звозить людей на провладний концерт / Фото TUT.BY

Колона з автобусами на під'їзді до Мінська: дивіться відео

Тим часом у Мінську з'явився квартал Солідарності.

Квартал Солідарності у Мінську
Квартал Солідарності у Мінську / Фото TUT.BY

Акція солідарності незалежних білоруських ЗМІ

17 вересня незалежні білоруські ЗМІ влаштували акцію солідарності на підтримку фотокореспондентів Олександра Васюковіча і Володимира Грідіна. Напередодні чоловіки отримали по 11 діб арешту. Суд вирішив, що вони взяли участь в несанкціонованому масовому заході. Їх затримали 13 вересня, коли вони зайшли в кафе, щоб відправити знімки до редакції.

Європарламент не визнав результати президентських виборів

17 вересня на сесії Європарламенту депутати ухвалили резолюцію щодо Білорусі, в якій підтвердили, що не визнають результатів президентських виборів і що після закінчення терміну повноважень Олександра Лукашенко Європарламент не буде вважати його президентом.

Також Європарламент рекомендував Європейській Комісії:

  • збільшити фінансування білоруського громадянського суспільства;
  • заморозити переказ коштів ЄС підконтрольним державі організаціям;
  • припинити державні позики Європейського інвестиційного банку та ЄБРР;
  • організувати конференцію донорів демократичної Білорусі для розгляду "багатомільярдного фінансового пакета" для підтримки майбутніх реформ;
  • припинити переговори з Білоруссю щодо пріоритетів європейського партнерства;
  • створити гуманітарний коридор та сприяти видачі віз політичним біженцям та тим, хто потребує медичної допомоги після насильства.

За резолюцію проголосували 574 депутати, 37 проти, 82 утримались.

Директор Інституту соціології пішов у відставку

У Білорусі заяву на звільнення написав директор Інституту соціології Геннадій Коршунов. Саме він говорив, що рейтинг Олександра Лукашенко у червні становив 24%. Коршунов заявив, що 18 – останній день його роботи в інституті.

Причин він не назвав, але "цього року обставини склалися так, що довелося просити про звільнення за домовленістю сторін".

Підсумки протестів у Білорусі 37 – 40 дні: дивіться відео

Протести в Білорусі: що треба знати

  • 9 серпня у Білорусі відбулись президентські вибори, на яких нібито переміг Олександр Лукашенко. Водночас за результатами незалежних екзитполів президентом Білорусі стала головна опонентка Лукашенка Світлана Тихановська.
  • Обурені виборці вийшли на мирні демонстрації. Силовики влаштували жорстокий розгін протестів. ОМОНівці били мітингарів, застосовували проти них зброю та затримували.
  • Від початку протестів 5 людей загинули, сотні були поранені. Понад 7 тисяч білорусів затримали.
  • З 11 серпня у країні розпочався всенародний страйк. Працівники підприємств влаштували саботаж роботи, вимагаючи чесних виборів.
  • Попри масові протести та тиск міжнародної спільноти, Лукашенко на поступки не йде.