Полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан сказав 24 Каналу, як Іран міг удосконалити свої безпілотники. Зазначимо, що наразі навіть немає жодної офіційної інформації, що Росія має Shahed-238.
Читайте також "Вирішальні на полі бою": Умєров і Спрудс обговорили створення "коаліції дронів" для України
Сам розпадеться у повітрі
Зенітні установки Gepard збивають крилаті ракети, які летять з дозвуковою швидкістю. Як зауважив Світан, жоден іранський дрон до такої швидкості не розженеться.
"Шахеди" не витримають швидкості понад 500 кілометрів за годину. Крім того, згідно з законом аеродинаміки, на звукових швидкостях крило повинне бути набагато гостріше.
Подивіться на надзвукові винищувачі й побачите таке крило, а у "Шахеда" крило для дозвукових польотів, до того ж не швидкісних. Адже епюра розрахована для малої швидкості. Якщо такий дрон розігнати, то він просто розпадеться у повітрі,
– зазначив військовий експерт.
Двигун внутрішнього згорання у Shahed-136 дозволяє розігнати іранський дрон-камікадзе до 150 кілометрів за годину. До швидкості понад 200 кілометрів він може розігнатися хіба що під час падіння.
Ймовірно, на іранський дрон повісили повний турбореактивний двигун з дешевою турбіною, але навіть така модернізація не розжене жодний літальний апарат до швидкості понад 300-400 кілометрів за годину. Адже БпЛА потрібно буде у 3 – 4 рази більше палива,
– мовив Світан.
Він припустив, що в такому разі боєголовку зменшили приблизно в 5 разів. Створення такого монстра – це погіршення параметрів "Шахеда". Такий реактивний безпілотник пролітатиме значно меншу відстань, адже гасу в нього багато не наллєш.
Дрон буде гучніший на великих частотах. Можливо, в 1,5 раза буде швидший, але для Gepard це не проблема.
Більше про нові іранські "Шахеди"
- Іранський університет аерокосмічних наук і технологій "Ашура" представив новий ударний дрон Shahed-238. Його продемонстрували під час виставки у листопаді.
- Згідно з відкритою інформацією, у новій модифікації "Шахед" має реактивний двигун, а також різне радіолокаційне наведення. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат сказав, що, ймовірно, новий "Шахед" складніше візуально виявляти в небі через нове забарвлення дрона-камікадзе.
- Зазначимо, що технічні характеристики Shahed-238 невідомі. Втім, дані свідчать про те, що дрон завдяки радіолокаційній головці самонаведення здатний стати аналогом протирадарних ракет, які наводять на випромінювання пошукових РЛС.