До "Борисполя" літак прибув близько 14:00. Українців, які повернулися у межах масштабного обміну з Росією, зустрічали рідні, журналісти та високопосадовці.

Важливо: Полонені моряки і в'язні Кремля повертаються в Україну: онлайн-трансляція

Приїхав також глава держави Володимир Зеленський, очільник Офісу Президента Андрій Богдан, глава МВС Аресен Аваков, очільник СБУ Іван Баканов.


Володимир Зеленський йде до літака з полоненими/ Фото Ростислав Лабенський (24 канал)


Як чекали на літак з полоненими / Фото Ростислав Лабенський (24 канал)

Обмін полоненими глава держави назвав "першим кроком". Далі – визволення усіх українців та припинення війни.

Він (перший крок – 24 канал) був дуже складний. Я впевнений, ми знаємо, що далі робити. Далі будемо наближуватися до часу повернення усіх наших полонених. Будемо продовжувати у мінському процесі розведення військ двома етапами: "Золоте – Петрівське" на початок, а потім розведення по всій території,
– зазначив Зеленський.

Глава держави також зазначив, що деякі люди не хотіли, щоб це відбулось.

Російський президент Володимир Путін помилував 11 незаконно засуджених українців перед великим обміном полонених з Україною, серед них – Олег Сенцов.

звільнені з полону українці список політв'язні

Які полонені українці повернулися додому/ Інфографіка 24 каналу

українські моряки полон список імен
Полонені моряки повернулись в Україну/ Інфорграфіка 24 каналу

Одночасно з тим, як українські моряки прителіти до "Борисполя", у московський аеропорт "Внуково" прибули утримувані в Україні росіяни. Серед них – найвідоміші російські військовослужбовці, низка відомих шпигунів і бойовики. Більше – тут.

Дивіться також: Зворушлива зустріч звільнених з полону українців: емоційні фото

Після прибуття до України 11 полонених поїхали у "Феофанію". Загалом у "Феофанії" підготували 65 ліжок у двомісних і одномісних палатах. На роботі й майже увесь медичний персонал.

Так, Романа Сущенка, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олексія Сизоновича, Павла Гриба, Едема Бекірова, Євгена Панова та Артура Панова привезли для проведення медоглядів та реабілітації.

Що передувало обміну полоненими?

Навколо переговорів між Росією та Україною виникало чимало неправдивих заяв, суперечливих фактів та потужних інформаційних хвиль. Зокрема, так сталось 30 серпня – тоді до аеоропрту "Київ" (Жуляни) з'їхалося багато журналістів, згодом – родичі захоплених Росією українських моряків. Причиною для цього стала інформація про те, що вже у найближчий час туди прибуде літак із українськими полоненими.

Іншим потужним приводом для гострих обговорень стало звільнення Володимира Цемаха – проросійського бойовика, який є ключових свідком у справі МН17. У цей день, 5 веренся, російський президент Володимир Путін нарешті анонсував масштабний обмін.

В Україні таку звістку сприйняли дуже неоднозначно. Так, 5 вересня на Майдан Незалежності відбувалась акція протесту через звільнення Цемаха. Акцію назвали "Червона лінія" – так організатори натякали на червоні лінії, які "перейшла влада, звільнивши Цемаха". Водночас член колегії МВС Антон Геращенко пояснив, що Цемах насправді не є таким важливим свідком. А президент Зеленський заявив, що Цемаха допитали перед обміном.