Про це в ефірі 24 Каналу розповів військовий експерт та аналітик Андрій Харук. Він пояснив, чому можна сумніватися в надійності оборонних споруд російських окупантів.
До речі Чому контрнаступ ЗСУ є найкращою альтернативою "мирним" переговорам
Не бачивши особисто важко оцінити ефективність оборонних споруд окупантів. Однак Харук зауважив важливу деталь – для побудови вони залучали цивільних підрядників.
Цивільний підрядник – це не та людина, яка буде захищати ці позиції. Не думаю, що вони побудовані продумано і є достатньо стійкими до нашої атаки,
– додав мовець.
Надійність оборони під питанням
За словами Харука, підготовка позицій – це робота тривала, копітка, яка потребує багаторазового рекогностування (розвідки про місце противника – 24 канал) офіцерами, інженерами, які розумію, як прив'язати ті чи інші загородження до конкретної місцевості.
Але якщо це доручають цивільним підрядниками, і в них є показники: кубометри викинутого ґрунту чи залитого бетону, чи погонні метри траншеї і все. Можливо, це російське "авось" тут зіграє нам на руку, але ще раз підкреслюю – ворога недооцінювати не треба,
– резюмував військовий аналітик.
Харук розкритикував російські оборонні споруди: дивитись відео
Де росіяни будують оборонні споруди
- На супутникових знімках видно, що росіяни будують оборонні споруди майже по всьому півострову Крим. Риють окопи на пляжах Євпаторії, в районі російського пункту пропуску "Армянськ", поблизу Перекопського валу, за Чонгаром тощо.
- В тимчасово окупованому місті Мелітополь на Запоріжжі місцеві сфотографували прямо на вулицях оборонні споруди "зуби дракона". За повідомленнями міського голови, ворог розташовує їх все ближче до цивільних забудов.
- Поблизу Старобільська на Луганщині росіяни почали будувати другу лінію оборони. За словами колишнього голови Луганської ОВА Сергія Гайдая, росіяни риють там окопи, бліндажі, капоніри тощо.