Про це йдеться у спільній заяві генерального секретаря ОБСЄ Ламберто Заньєра і голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрула Aпакана з питання дотримання Мінського комплексу заходів.
Організація планує збільшити до 350-ти осіб кількість спостерігачів на сході України.
Місія буде сприяти відведенню важкого озброєння і спостерігати за цим процесом, а також за виведенням всіх іноземних збройних формувань, військової техніки та озброєних осіб. З метою полегшення спостереження за припиненням вогню СMM негайно збільшить кількість спостерігачів на сході України до 350 осіб, — наголошується в заяві.
Крім того, місія планує розширити свої можливості шляхом застосування сучасних технологій і, відповідно до свого мандату, буде адаптуватися до вимог мінських домовленостей.
Читайте також: На сході України є бойовики та озброєння з Росії, — генсек ОБСЄ
"Для ефективної підтримки комплексу заходів місія вимагає безпечного і безперешкодного доступу до всіх територій Східної України, включаючи прикордоння", — підкреслюється в заяві.
Як відомо, згідно з мінськими домовленостями, повне припинення вогню має статися 15 лютого о 00:00. За словами Президента Петра Порошенка, домовленість про припинення вогню на сході України з 15 лютого була досягнута виключно через вимогу бойовиків.
За інформацією Міноборони, військові російської армії та бойовики, які воюють на Донбасі, отримали завдання до 15 лютого захопити Дебальцеве і Маріуполь.
Петро Порошенко заявив, що якщо в Україні не буде встановлений мир, то по всій країні буде введено воєнний стан.