Від рук окупантів страждають не лише люди, продовжують гинути найрозумніші істоти Чорного моря – дельфіни. Кілька тижнів Чорне море не виносило мертвих тварин на пляжі.

Читайте також Під час обстрілів лягають на дно: як живуть дельфіни у Харкові, яких неможливо вивезти

Скільки дельфінів знайшли мертвими на узбережжі

В межах Національного природного парку "Тузлівські лимани" нещодавно знайшли 4-х загиблих дельфінів. Серед них були два дельфіна білобочки та три азовки.

А наші друзі, які стоять на узбережжі подалі на Північ Чорного моря, дали інформацію ще про загиблих трьох дельфінів білобочок,
– написав доктор біологічних наук, співробітник Національного природного парку "Тузлівські лимани" Іван Русєв.

Але трупи знайдених дельфінів закопали в піску і зараз їх там вже немає. Тому провести лабораторні дослідження неможливо. Враховуючи інформацію щодо нових знайдених загиблих дельфінах, а також враховуючи їхній стан, еколог зазначив, що вони, ймовірно, загинули в третій декаді липня.

дельфін на пляжі

Дельфін-білобочка / Facebook Ivan Rusev

дельфін на пляжі

Дельфін азовка / Facebook Ivan Rusev

Чому окупанти винні у смерті тварин

Русєв зауважив, що корабельне угруповання Чорноморського флоту росіян в кінці липня було посилене ще одним підводним човном – носієм крилатих ракет.

Окупанти продовжували тримати блокаду північно-західної частини Чорного моря. Загроза ракетних ударів з моря тоді залишалась високою. На озброєнні було кілька десятків крилатих ракет і вони були напоготові. Також в готовності було два великих десантних кораблі.

Внаслідок використання гідролокаторів (сонарів) створюються потужні звуки, які негативно впливають на здоров'я тварин: дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційних приладів суден, що виводить з ладу їх органи навігації та ехолокації, вони отримують потужну акустичну травму,
– зазначив Русєв.

За його словами, таке шалене навантаження чорноморського середовища гідролокаторами, привело до чергової загибелі дельфінів. Русєв додав, що море викидає на берег близько 5% від усіх загиблих тварин. Решта 95% просто йде на дно моря і їх не можуть зареєструвати.

Еколог вважає, що за часи війни росії проти України загинуло десятки тисяч дельфінів.

Скільки у Чорному морі носіїв "Калібрів"

У Військово-морських силах ЗСУ розповіли, зараз у Чорному морі перебуває 3 носії крилатих ракет ворога. Їхній загальний залп складає 24 ракети.

Неспокійно також в Азовському морі. Там окупанти продовжують контроль морських комунікацій. Крім того, на бойовому чергуванні постійно перебувають три ворожі кораблі та катери.

Тому загроза з боку Чорного моря не зникає.

Вас може зацікавити – російські кораблі ховаються, у ворога проблеми з морпіхами: відео