Жінка працювала в одному з медичних закладів Одеси. Правоохоронці викрили її на одержанні неправомірної вигоди та службовому підробленні.

Дивіться також Чи візьмуть в армію з активним туберкульозом: у ЗСУ прокоментували оновлення списку хвороб

Як працювала схема

Голова ЛКК робила "виписки" з медичної карти амбулаторного хворого. У них вказувала фіктивний діагноз, що давав змогу уникнути призову на військову службу під час мобілізації. Чоловіки платили за фейковий діагноз 1500 доларів США, натомість отримували виписку, що буцімто хворіють на туберкульоз. Далі все просто: медичні довідки передавали до ТЦК і чоловіків визнавали непридатним до військової служби.

Гроші за "послугу" жінка отримувала через спільників. Правоохоронці вирішують питання щодо обрання запобіжного заходу підозрюваним та відсторонення медпрацівниці від займаної посади.

Дивіться також ЗМІ ідентифікували тисячі чоловіків, які втекли за кордон через систему "Шлях"

Інші схеми уникнення мобілізації

Напевно, всі наявні схеми неможливо перерахувати, адже спритників дуже багато. Частина з них використовує своє службове становище або знайомства задля того, щоб уникнути мобілізації самому чи "допомогти" іншим у цьому.

  • Нещодавно на Одещині Служба безпеки України затримала чоловіка, який створив схему для шахрайського перетину кордону. Він був колишнім дияконом УПЦ (МП) і скористався своїми зв'язками.
  • Ексдиякон підробляв "списки місіонерів", які нібито від імені керівника єпархії мають їхати за кордон у справах релігійної громади. За гроші він допомагав потенційним призовникам виїжджати до країн Євросоюзу як церковним клірикам. Сфальшовані документи подавав до Держслужби з етнополітики та свободи слова та знаходив аргументи, що псевдоклірикам треба виїхати за межі України.
  • Вартість одного "місця у списку" становила від 4,5 тисячі американських доларів. Сума залежала від терміновості виїзду та фінансових можливостей клієнтів. Таким чином ділок намагався незаконно переправити за кордон шістьох ухилянтів.