Мовиться, зокрема, про те, аби закріпити у ньому цифрові права людини. Про це повідомив перший заступник голови парламенту та "слуга народу" Руслан Стефанчук.

До теми Прийняття Конституції, гривня та серійний вбивця Онопрієнко: події, якими запам'ятався 1996 рік

Чому потрібні зміни до Конституції

Стефанчук зауважив, що Конституція була ухвалена ще у 1996 році, тож "на якомусь етапі вона повинна змінитися". Депутатське об'єднання "За конституційну реформу і ефективну владу" вважає своїм пріоритетним завданням саме її осучаснення.

Заступник голови парламенту звернув увагу на те, що станом на зараз існує чимало нових прав, яких не було 25 років тому, коли писали Конституцію. "Це, зокрема, цифрові права, так звані права п'ятого покоління. Їх теж треба адекватно відобразити", – зазначив він.

Стефанчук: Деякі права існують лише на папері

Крім цього, політик вважає, що водночас варто переосмислити й ті права, які вже існують. Адже наразі в основному законі є низка "декларативних прав", тобто таких, що існують лише на папері, пояснив Стефанчук.

Нікому не потрібно право, яке не можна реалізувати. Наше завдання – оживити каталог прав, які існують, й зробити з них реальні правові можливості,
– переконаний "слуга народу".

За словами нардепа, важливо також закріпити реальні гарантії прав на приватність та репутацію особи. Мовляв, поки що захистити їх дуже складно.