Про це заявляє у своєму відеоблозі "Чесна політика" нардеп Сергій Лещенко.

Читайте також: За що Порошенко подякував Путіну в ефірі CNN: з'явилось відео

Так, розповідає політик, "Ошадний банк" очолив однокурсник Яценюка Андрій Пишний, а інший державний банк – "Укрексімбанк" – перейшов до Порошенка.

На це було декілька причин. Перша – тому що в "Ексімбанку" кредитувалися оборонні проекти, які здійснювалися через "Укроборонпром", куратором якого був бізнес-партнер президента Гладковський. По-друге, тому що в державному "Укрексімбанку" було багато позик для підприємств Порошенка і його партнерів – згаданого Гладковського та корпорації "Богдан",
– зазначив Лещенко.

За його інформацією, на Банковій почали організовувати ледь не своєрідні засідання кредитної ради "Укрексімбанку", куди керівництво фінансової установи приносило детальну інформацію про своїх боржників, і Порошенко особисто давав вказівки, кому який процент реструктуризації встановити.

Зокрема, Лещенко розповів про рішення "Укрексімбанку" відносного одного з пов'язаних із президентом підприємств – корпорації "Богдан".

Ще у 2015-ого "Укрексімбанк" домігся стягнення 1 мільярда гривень з "Богдану" та його дочірнього підприємства "Автоскладальний завод №1". А у липні 2018 року, менше ніж за рік до виборів президента, "Укрексімбанк" підписав договір з "Богданом" про реструктуризацію заборгованості. Угода передбачає погашення "Богданом" боргу перед "Укрексімбанком" на 1 мільярд 300 мільйонів до кінця 2031 року.

А тепер подивіться відсоток, який буде платити "Богдан" у державний банк – банк, що належить нам з вами! – за цією угодою. До кінця цього року відсоток "Богдану" складе 0,5%! Весь наступний рік ставка стане 1%. У 2020 – 1,5%. При тому, що зараз облікова ставка НБУ, тобто відсоток, під який Нацбанк дає в борг комерційним банкам, становить 17%,
– наголошує нардеп.

На його думку, це одна з причин, чому Порошенко виступає проти перетворення державних банків на нормально функціонуючі фінансові установи.

"Коли бізнес Порошенка має кредити в державних банках, який потім робить для нього нечуваний подарунок, то він просто не може відмовитися від контролю над фінансовим сектором – інакше швидко перетвориться на банкрута. Це і є типовий конфлікт інтересів, у якому перебуває Порошенко", – підсумував Лещенко.

Відео повного випуску "Чесної політики" за 30 вересня 2018