Обережно - рейдери. Небезпеку позбутись власного прибуткового бізнесу в Україні важко переоцінити. Через недосконалість законодавства механізмів привласнення існує безліч. Одна з улюблених схем українських рейдерів - захоплення підприємств через процедуру банкрутства. Ще один дієвий спосіб - оскаржити у суді приватизаційний конкурс, начебто від імені фірми, яка не була допущена до участі в ньому. Про механізми роботи українських рейдерів та як не стати їхньою жертвою розповідає "Статус" у статті “Пираты в степях Украины”.
Або протестувати, або йти у тінь. У вітчизняного бізнесу нині залишається лише такий подвійний вибір. Держава значно збільшила податки та суми штрафів. Натомість заявки на компенсацію ПДВ не приймаються. Втім влада те, що підприємці називають тиском, вважає наведенням порядку. Наскільки змінилось життя бізнесу за нової влади, чого очікувати підприємцям у найближчому майбутньому та як вплинуть податкові новації на українську економіку досліджував тижневик "Кореспондент" у матеріалі “Пошли на дело”.
Історія, яку пишуть політики. З приходом нової влади в Україні вкотре виникає тривога за надбання історичної пам’яті українців, яку попри все - таки вдалося реанімувати протягом останніх 20-ти років. Теми Голодомору, сталінських репресій чи кривавої правди про історію двох світових воєн у школах та університетах вже у найближчому майбутньому можуть вивчатись зовсім не з національного погляду. Про те, що потрібно зробити, аби зберегти правду про українську історію та як над цим працюють історики - у спецтемі “Відповідальність за історію” "Українського тижня".
2 хв
Огляд преси за 26 червня
Про механізми роботи українських рейдерів пише “Статус”. У тижневику “Кореспондент” можна дізнатися про стан бізнесу за нової влади. Зі сторінок “Українського тижня” Ви можете дізнатися що потрібно зробити, аби зберегти правду про українську історію.