Кадрове перезавантаження влади в Україні зафіксувало остаточну ліквідацію будь-яких етичних обмежень, пов’язаних з кумівством та родичанням у політиці. Депутати та міністри безсоромно лобіюють призначення на високі пости дружин, братів, синів та племінниць. Якщо відкинути мораль, то в цьому немає нічого поганого. Проте влаштовані по-блату родичі зазвичай кричуще некомпетентні. Детальніше - у тижневику ″Власть денег″ у статті ″Поделили по-БЛАТски″.
Київ змінює підхід до діалогу з Євросоюзом на прагматичний. Безвізовий режим, повноцінна зона вільної торгівлі й угода про асоціацію - це три цілі, які Україна ставить перед собою у відносинах з ЄС. Водночас у Брюсселі не поспішають йти на поступки. Якщо ЄС і далі демонструватиме неготовність до серйозного діалогу, а Україна продовжить участь у російських інтеграційних ініціативах, між Києвом і Брюсселем цілком може відбутися остаточне ″розлучення за обопільною згодою сторін″. Тему досліджувало видання ″Коментарі″ у статті ″Україна починає рвати стосунки з ЄС″.
Перша галузь, яку нова влада одразу жваво заходилася реформувати, - судочинство. Щоправда, внаслідок цих зусиль воно може остаточно втратити незалежність, - пише журнал ″Тиждень″ у статті ″Верховенство права чи право верховенства″. Жваві дискусії точаться з приводу того, хто ж має призначати суддів на посади. Водночас реформатори судової системи взяли курс на звуження повноважень Верховного суду України. Не виключена і його ліквідація.
2 хв
Огляд преси за 28 травня
Тижневик ″Власть денег″ пише про влаштування родичів депутатів та міністрів на високі пости, ″Коментарі″ досліджує зміни у відносинах України та ЄС, а ″Тиждень″ аналізує реформи судової системи в Україні.