Про це 24 Каналу розказав капітан 1-го рангу запасу ВМС України Андрій Риженко, зауваживши, що це судно побудували у Польщі. До слова, цей російський корабель підбили 4 серпня.

До теми "Оленегорський горняк" тоне після атаки дрона: все, що відомо про операцію СБУ і ВМС

"Усі запчастини оригінальні, а в основному це вузли внутрішні, їх складно буде дістати росіянам. Починаючи від двигунів, закінчуючи різними допоміжними агрегатами, електричним обладнанням тощо. Антикваріат ще й під санкціями, адже Польща їм цього не поставить", – розповів Риженко.

Цьому кораблю уже 47 років – він фактично вдвічі себе пережив, бо нормальний термін експлуатації такого судна лише 25 років.

Вибухів у Росії стане ще більше: що сказав Подоляк

Дуже дорого та недоцільно

У кораблі є пробоїна, розмір якої фактично два на три метри. Однак найбільше корабель пошкоджений саме всередині.

Для корабля дуже погано, що він прийняв дуже багато солоної води. Коли вона потрапляє на кабель-траси, якщо не прибрати воду, вони можуть при експлуатації призвести до пожежі,
– наголосив капітан 1-го рангу запасу ВМС України.

Тому їх, ймовірно, доведеться також змінювати. А для цього треба розбирати корабель усередині. Можливо, росіяни й намагатимуться щось зробити з судном, аби комусь щось "довести", однак це буде коштувати дуже дорого.

"Теоретично, це можливо, але це дуже важко їм буде та дуже коштовно. Щодо вкладення коштів і отримання потім якогось результату – це недоцільно", – додав Андрій Риженко.

Атака на "Оленегорський горняк": коротко

  • Уночі 4 серпня Служба безпеки України разом з Військово-морськими силами провели операцію. Під час неї морський дрон біля морського порту у Новоросійську вдарив по російському десантному кораблю "Оленегорський горняк".
  • Корабель серйозно пошкоджений, однак його окупанти таки змогли відбуксирувати на узбережжя.
  • Речник ВМС України Дмитро Плетенчук заявив, що у цього судна є невеличкі шанси повернутися у флот.
  • У розпорядженні 24 Каналу опинилося відео, на якому видно, як морський дрон атакує "Оленегорський горняк". На кораблі тоді перебувало близько 100 людей екіпажу.