Холода наближаються й уряд рекомендує жителями тимчасово окупованих та прифронтових територій евакуюватися.
До теми Як підготувати квартиру до зими: поради для мешканців багатоквартирних будинків
На яких територіях буде найскладніше
Раніше Ірина Верещук заявила, що найскладніша ситуація в Херсонській та Запорізькій областях. Зокрема в Енергодарі, Бердянську та Мелітополі.
Наприклад, у тимчасово окупованому Мелітополі вже понад місяць немає газу.
Перспективи появи газу немає. А його використовують для забезпечення 95% опалення. У Бердянську він пропав 3 місяці тому, проте його подачу й досі не відновили. Слова окупантів про будівництво газопроводу з Бердянська є фейком,
– сказав мер міста Іван Федоров.
У зоні ризику й інші регіони, зокрема Миколаївська, Донецька, Луганська та Харківська області. Загалом найбільше проблем з опаленням буде на Сході та Півдні, тож саме тому людям з цих регіонів необхідно виїхати до початку заморозків.
Українцям варто готуватися до надзвичайних ситуацій
Окрім зниження температури в приміщеннях, українці повинні бути психологічно готові до надзвичайних ситуацій, зокрема до знищення критичної інфраструктури, яка відповідає за вироблення та розповсюдження тепла. Тобто потрібно подумати, як бути максимально готовими до раптового вимкнення опалення.
Зауважимо, що за даними Міністерства інфраструктури зараз уражено 327 об'єктів критичної інфраструктури у сфері теплопостачання:
- мовиться про 316 котелень (304 пошкоджено та 12 зруйновано),
- 10 ТЕЦ (6 пошкоджено та 4 зруйновано)
- та 1 ТЕС.
156 котелень, які розташовані на більш безпечних територіях, вже відновили. Для ремонту інших заготовили всі необхідні матеріали.
Проте міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зауважив, що є ключові об’єкти, стан пошкоджень яких не дозволяє здійснювати теплопостачання. Зокрема це Кременчуцька, Чернігівська та Охтирська ТЕЦ.
Нагадаємо, що тепло подають тоді, коли температура на вулиці падає нижче 8 градусів.
До теми – українців чекає складний опалювальний сезон: дивіться відео