Про це 24 Каналу заявив радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк, зауваживши, що обсяг війни великий. До слова, про операцію ГУР МО стало відомо 4 жовтня.

Дивіться також Перекидають системи ППО зі своєї території на окуповані, – ГУР про проблеми росіян у Криму

"Це декілька десятків чи навіть сотень операцій такого впливу, як про Тарханкут, другу висадку. Таких операцій буде безліч. Тому що це має поступово збільшувати загальний психологічний тиск. Росія має боятися згадувати Крим", – наголосив Подоляк.

Зазначимо, що також українські військові висаджувалися у Криму 24 серпня. Там відбувся бій з окупантами. Гучно було неподалік населеного пункту Маяк, що на мисі Тарханкут.

Країна-агресорка має боятися зрозуміти, що на півострові поступово збільшується кількість критичних інцидентів. Нині операції, переконаний радник керівника ОП, виглядають абсолютно ефектно. Адже півострів Крим – це ключова логістично-транспортна артерія, через яку забезпечується усе окупаційне угруповання.

Це навіть не тактичне завдання, а стратегічне. Тобто контроль над цією магістраллю, над всім Кримом, де є склади, полігони, аеродроми, бази, транспортні ланцюжки, коридори, Керченський незаконний міст тощо,
– наголосив Михайло Подоляк.

Що кажуть в ОП про операції ГУР МО в Криму: дивіться відео

Тиск на Крим зросте

Окрім того, через тимчасово окупований півострів можна контролювати суттєву частку Чорноморської акваторії. Це стратегічно важливий об'єкт. Тиск України в Криму суттєво збільшуватиметься. Над цим працює і Головне управління розвідки, і Служба безпеки України, і Сили спеціальних операцій.

А також в цілому Генеральний штаб, який синхронізує тактичні дії по лінії фронту на різних напрямках і стратегічні дії щодо отримання повного, тотального вогневого контролю над Кримом.

"Треба розкрити небо, знищити підходи з моря, що стосується Тарханкуту, що стосується Севастопольської бухти тощо. Оце все знищується і матиме певні суттєві наслідки для перебігу подій на фронті", – зазначив радник керівника ОП.

Михайло Подоляк додав, що для нього, усе, що відбувається на тимчасово окупованому півострові, – це прояв абсолютно ефективного планування Генерального штабу та ефективної операційної спроможності українських розвідок. Зокрема, ГУР МО.

"Абсолютно чіткого психологічного стану наших хлопців, які туди заходять, які готові забрати Крим жорстоко. Це дуже важливий момент", – наголосив радник голови Офісу Президента.

Спецоперація ГУР МО в Криму: що відомо

  • Українські спецпризначенці висадилися в тимчасово окупованому Криму. Десантувалися на півострові бійці "Стугни", а ще – "Братства" у складі спецпідрозділу Тимура ГУР МО. Вони вступили у бій з росіянами.
  • Відомо, що бійці спецпідрозділу "Артан" ГУР МО висадилися на Заході Криму. А також – на Тендрівській та Кінбурнській косах. Коли наші військові вже відходили, росіяни почали їх переслідувати на катерах. Ворога підтримувала авіація. Спецпризначенці вступили у бій на морі.
  • Під час операції ворог зазнав значних втрат. За словами представника української розвідки Андрія Юсова, це була операція диверсійно-розвідувального характеру. На жаль, українські військові теж зазнали втрат. Однак вони неспівмірні з ворожими.
  • Російське міноборони заявило про те, що атаку буцімто "відбили". Окрім того, росіяни не повідомили про свої втрати.