Мовляв, для охочих вчитися російською - жодних обмежень, тоді як на Сході України україномовних шкіл залишилася крапля в морі.

“У батьків є законне право підняти питання, якщо поруч немає російськомовної школи, про відкриття класу, в якому буде викладатися російська мова, але зараз в Україні зовсім інша проблема - у нас закривають україномовні школи”, - каже член ради опозиційної партії Лілія Гриневич.

“Нам говорять про тенденцію закриття україномовних шкіл. Ви мене вибачте, сотні шкіл, тисячі шкіл за роки незалежності України закрито, в середньому 130 шкіл на рік, російських шкіл, закривається. І ця тенденція, на жаль, не зупиняється”, - сказав політолог Володимир Корнілов.

Згідно зі статистикою, третина українців у повсякденному житті користуються російською. Попри це, більшість російськомовних хоче, аби їхнім дітям у школі викладали державною мовою. Щодо впровадження двомовності в Україні думка людей різниться.

Проблемою закриття шкіл перейнявся Президент України. За словами Віктора Януковича, він вже встиг поспілкуватися з цього приводу з кількома губернаторами і мерами міст. Глава держави каже, що навіть припускати не хоче, що це питання політичне.

“Так це чи не так - я хотів би отримати відповідь на це питання від міністра освіти і Прем’єр міністра України. Офіційно дайте мені відповідь. Якщо це не так, повинні бути докази. Тому я задаю Вам це питання і даю кілька днів на відповідь. Дайте конкретну відповідь”, - сказав Президент України Віктор Янукович.

Проблема закриття шкіл - не політична, а демографічна - переконують депутати. Навчальні заклади - і українські, і російські - закривають задля оптимізації ресурсів. Мовляв, дітей з кожним роком меншає, відтак класи напівпорожні.

“Треба дивитися в проблему глибше. Якщо в 2000 році було 6,6 млн. дітей, то сьогодні - 4,2 млн. - ось де проблема”, - вважає заступник голови комітету з питань освіти ВР Максим Луцький.

Нагадаємо, цього року в Україні закрили 80 середніх навчальних закладів. Найбільшого резонансу набуло закриття україномовної школи у Луганській області, яку ліквідували без узгодження з територіальною громадою. У відчаї залишаються батьки дітей, які навчаються у Донецькій 111-й школі. Вони у разі закриття україномовної школи погрожують самоспаленням.