Пряма трансляція оголошення номінантів "Оскар 2018" відбулася на офіційному Youtube-каналі Американської кіноакадемії. Під час ефіру було названо короткі списки в 24 номінаціях, фінальне голосування за переможця в кожній з яких відбудеться з 20 по 27 лютого.

Читайте також: Оскар 2018: список номінантів на премію


Оскар 2018: номінація "Найкращий фільм року" – список

Володарів кінопремії "Оскар 2018" назвуть 4 березня. Премія "Оскар" за найкращий фільм – вважається найважливішою та найпрестижнішою, оскільки є високою відзнакою в цілому всієї роботи над картиною: режисерів, акторів, композиторів, сценаристів, операторів та всіх інших, хто доклав зусиль для її створення. Тож хто буде боротися за звання "Найкращого фільму року" на церемонії цього року?

Назви мене своїм ім'ям (режисер Лука Гуаданьїно)

Кадр із фільму
Кадр із фільму "Назви мене своїм ім'ям"

У фільмі – зовсім немає часу, літо застигло і, здається, воно ніколи не закінчиться. Прем'єра фільму відбулася у грудні, коли нестача тепла відчувається особливо гостро. А тепер уявіть – літо, північ Італії, романтичні стосунки... Здається, що ця мить вічна і кінець світу ніколи не закінчиться.

"Назви мене своїм ім'ям" – це фільм про дорослішання, навіть можна сказати, що це типова історія. Якби не нотки сміливості головних героїв та їх потаємних бажань. Це розповідь про складні речі такими простими словами. Вишукані образи, які створили Гаммер та Чаламет, легко закарбовуються в пам’ять після перегляду. Хочеться лишитися у цій казковій атмосфері якомога довше. На щастя, за словами режисера, продовження історії може трапитися скоро.

Фільм отримав "Нагороду Тома По за найкращий ЛГБТ-фільм". Стосунки між Еліо та Олівером романтичні, невимушені, а головне – такі природні. Що ж до реального життя, то Армі Гаммер одружений на журналістці Елізабет Чемберс з 2019 року, пара виховує вже двох дітей. Тімоті Чаламет про своє особисте життя майже не розповідає та не веде жодних соцмереж. Єдиний роман актора, про який знає преса, – це його відносини п'ятирічної давності з дочкою Мадонни. В інтерв'ю Тімоті вважає за краще не відповідати на питання про стосунки взагалі.

Фільм "Назви мене своїм ім'ям": трейлер

Нагороди: фільм уже встигли номінувати на десятках церемоніях нагородження, де він отримав кілька нагород. Зокрема, фільм отримав такі звання: "Фільм року" (Премія Американського кіноінституту), "Нагорода Тома По за найкращий ЛГБТ-фільм" Спільнота кінокритиків Канзас-Сіті), та "Найкращий фільм" (Асоціація кінокритиків Чикаго).

Також окремо відзначили роботу акторів та режисера. Тімоті Шалемей, який претендує на "Оскар" за кращу чоловіку роль, став "Найкращим актором" за версією Асоціації кінокритиків Чикаго, Спільноти кінокритиків Канзас-Сіті, а такожд отримав нагороду "Акторський прорив" від Голлівудської кінопремії. Також Тімоті Шалемей був номінований у категорії "Найкраща чоловіка роль" на церемонії "Золотий глобус-2018", але поступився перемогою Сему Роквеллу ("Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі"). До речі, цей фільм також буде змагатись в категоріях "Найкращий фільм" та "Найкраща чоловіча роль". "Золотий глобус" ввжаєть такою собі "репетицією Оскара", тож цілком ймовірно, що Сем Роквелл отримає перемогу і тут.

Пастка (режисер Джордан Піл)


Номінація "Найкращий фільм року" – фільм "Пастка"

Фільм жахів "Пастка" (Get Out) також має немалі шанси на перемогу – стрічка номінована у чотирьох категоріях: "Найкращий фільм року", "Найкращий режисер", "Найкраща чоловіча роль" та "Найкращий оригінальний сценарій".

Пастка: трейлер

Нагороди: похизуватися нагородами, як попередній фільм, стрічка "Пастка" не може. На "Золотому глобусі" фільм був номінований у двох категоріях – "Найкращий фільм" та "Найкраща чоловіча роль" – але, щоправда, жодної перемоги так і не здобув.

Проте фільм здобув перемогу на кінопремії "Вибір критиків" у номінації "Найкращий фільм жахів/науково-фантастичний фільм". Головного актора фільму – Деніел Калуя – відзначили на Премії Національного товариства кінокритиків США, він отримав перемогу у номінації "Найкращий актор". А режисер та сценарист фільму – Джордан Піл – отримав нагороду "Найкращий сценарій" на кінопремії "Вибір критиків".

Темні часи (режисер Джо Райт)


Номінація "Найкращий фільм року" – фільм "Темні часи"

Фільм "Темні часи" (Darkest Hour) номінований у шести категоріях на "Оскар" – "Найкращий фільм", "Найкраща чоловіча роль", "Найкраща робота художника-постановника", "Найкраща операторська робота", "Найкращий дизайн костюмів" та "Найкращий грим".

Фільм "Темні часи": трейлер

Нагороди: фільм здобуває нагороди у двох категоріях – "Найкраща чоловіча роль" та "Найкращий грим". Що примітно, Гері Олдмен фаворит у першій номінації, а от його грим – беззаперечний лідер у другів.

Гері Олдмен отримав "Золотий глобус" за роль Вінстона Черчіля у фільмі "Темні часи" (номінація "Найкращий драматичний актор"), а також за свою гру він удостоївся Премії Гільдії кіноакторів США за найкращу чоловічу роль, кінопремії "Вибір критиків" у номінації "Найкращий актор". Його роботу також відзначила Міжнародна премія Австралійської академії кіно і телебачення в номінації "Найкращий актор".

Кінопремія "Вибір критиків" у номінації "Найкращий грим" визнала переможцем саме фільм "Темні часи".

Дюнкерк (режисер Крістофер Нолан)


Номінація "Найкращий фільм року" – фільм "Дюнкерк"

Фільм "Дюнкерк" (Dunkirk) номінований у восьми категоріях на "Оскар": основні номінації – "Найкращий фільм" та "Найкращий режисер".

Фільм "Дюнкерк" трейлер:

Нагороди: цей фільм, напевно, рекордсмен у номінаціях та нагородах. Фільм був номнований на майже 20 різних премій та нагород. Поки що фільм здобув дів перемоги: кінопремію "Вибір критиків" у номінації "Найкращий монтаж" та Міжнародну премію Австралійської академії кіно і телебачення в номінації "Найкраща режисура". Був номінованих у трьох категоріях на "Золотий глобус" – "Найркащий фільм – дарама", "Найкращий режисер" та "Найкраща музика" – але не здобув жодної перемоги.

Фільм номінований у 8 номнаціях на Премію BAFTA (основні номінації – "Найкращий фільм" та "Найкращий режисер") та в 11 номінаціях на Премію "Супутник" (основні номінації – "Найкращий фільм", "Найкращий режисер" та "Найкращий оригінальний сценарій").

Леді-Птаха (режисер Ґрета Ґервіґ)


Номінація "Найкращий фільм року" – фільм "Леді-Птаха"

Фільм "Леді-Птаха" (Lady Bird) номінований на "Оскар" у п'яти категоріях: "Найкращий фільм року", "Найкращий режисер" (Ґервіґ стала п'ятою жінкою-режисером, що потрапили в шорт-лист за всю історію існування "Оскара"), "Найкраща жіноча роль", "Найкраща жіноча роль другого плану" та "Найкращий оригінальний сценарій".

Грета Гервіг також стала п'ятою жінкою-режисером, що потрапили в шорт-лист, за всю історію існування "Оскара". Першою за кращу режисуру була номінована Ліна Вертмюллер, а першою і поки єдиною жінкою, що отримала "Оскар" в цій категорії, стала Кетрін Бігелоу. Вона удостоїлася престижної нагороди за фільм "Повелитель бурі" в 2010 році.

Леді-Птаха: трейлер

Нагороди: фільм увійшов до десятки найкращих фільмів 2017 року Американського інституту кіномистецтва, журналу Time і Національної ради кінокритиків США. Стрічка отримала премію "Золотий глобус" у категоріях "Найкращий фільм", "Найкраща жіноча роль у комедії або мюзиклі", а також був номінований у категоріях "Найкраща акторка другого плану" та "Найкращий сценарій".

Примарна нитка (режисер Пол Томас Андерсон)


Номінація "Найкращий фільм року" – фільм "Примарна нитка"

Фільм "Примарна нитка" (Phantom Thread) номінований у шести категоріях на "Оскар": "Найкращий фільм року", "Найкращий режисер", "Найкраща чоловіча роль", "Найкраща жіноча роль другого плану", "Найкраща музика" та "Найкращий дизайн костюмів".

Стрічка вийшла у світовий прокат 25 грудня 2017 року. "Примарна нитка" – неймовірно красивий фільм про британського кравця Рейнольдса Вудкока, який в 1950 роки вдягав англійську королеву та важливих осіб Британії. Режисер фільму – Пол Томас Андерсон – один з найвідоміших американських режисерів й шестиразовий номінант на "Оскар".

Дія фільму розгортаються в Англії 1950 років: жінки носять сукні до підлоги й капелюшки, чоловіки – ідеальні костюми-трійки, а вечори проводять на прийомах в бальних залах, змінюючи кілька суконь за вечір. Рейнольдс Вудкок – складна людина й вимогливий кравець, який відточує своє вбрання до ідеалу й вважає їх не одягом, а творами мистецтва.

Вудкока грає Деніел Дей-Льюїс – єдиний у світі актор, котрий тричі отримав "Оскар" за найкращу чоловічу роль. Дей-Льюїс грав у фільмах "Лінкольн", "Банди Нью-Йорка", "Нестерпна легкість буття", а нещодавно оголосив про відхід з кіно. Кажуть, "Примарна нитка" – його остання роль у кіно: актор, працюючи над роллю, нібито так пройнявся життям кравця, що вирішив зайнятися створенням одягу.

Фільм "Примарна нитка": трейлер

Нагороди: фільм поки що не може похизуватися великою кількістю нагород. Але це частково можна пояснити тим, що творці фільму не брали участь у численних кінофестивалях. Поки що фільм "Примарна нитка" отримав нагороду в номінації "Найкращий дизайн костюмів" на кінопремії "Вибір критиків", а також здобув перемогу в номінації "Найкращий сценарій" на Премії Товариства кінокритиків Нью-Йорка.

Оскільки фільм тісно пов'зяаний з модою, можна сміливо пропрокувати статуетку "Оскар" в номінації "Найкращий дизайн костюмів". А от чи отримає свою нагороду фільм та Деніел Дей-Льюїс (для якого це може бути вже четвертий "Оскар") – дізнаємось уже під час церемонії.

Секретне досьє (режисер Стівен Спілберг)


Номінація "Найкращий фільм року" – фільм "Секретне досьє"

Фільм "Секретне досьє" (The Post) номінований лише у двох категоріях: "Найкращий фільм" та "Найкраща жіноча роль". Американська біографічна історична драма розповідає про журналістів двох впливових видань, які опублікували секретні документи про хід війни у В'єтнамі.

Фільм "Секретне досьє": трейлер

Нагороди: фільм був номінований у шести категоріях на премії "Золотий глобув 2018". Серед них – і номінації в категорії "Найкращий фільм". Проте жодної перемоги він так і не отримав. А от Національна рада кінокритиків США відзначила "Секретне досьє" одразу у трьох номінаціях: фільм виграв у категорії "Найкращий фільм", Меріл Стріп стала переможницею у категорії "Найкраща акторка", а Том Генкс – у категорії "Найкращий актор".

До слова, для Меріл Стріп – це вже 21 номінація на "Оскар" – це рекорд серед акторів. Вона вже є володаркою трьох "Оскарів" і, можливо, стане володаркою і четвертої статуетки. На сьогодні Стріп є однією із небагатьох акторів, які зуміли отримати чотири основі премії у світі кіномистецтва: "Оскар", "Золотий глобус", премію "Гільдії акторів кіно" та BAFTA.

Форма води (режисер Гільєрмо дель Торо)


Номінація "Найкращий фільм року" – фільм "Форма води"

Фільм "Форма води" (The Shape of Water) номінований у рекордних 13 категоріях на "Оскар" з 24 можливих! З основних номінацій варто відзначити – "Найкращий фільм", "Найкращий режисер", "Найкраща жіноча роль" та "Найкращий оригінальний сценарій". Шансів на перемогу у цього фільму чимало!

Фільм "Форма води": трейлер

Нагороди: фільм отримав найвищий нагороду на Венеційському кінофестивалі у рамках Венеційського бієнале – "Золотий лев". Окрім цього, фільм був номінований у семи категоріях на "Золотий глобус", у двох із них він здобув перемогу – "Найкращий режисер" та "Найкраща музика до фільму". На кінопремія "Вибір критиків" фільм був номінований у двох категоріях, в яких і здобув перемогу – "Найкращий фільм" та Найкращий режисер".

Окірм 13 номінацій на "Оскар", фільм має рекордних 12 номінацій у категоріях на Премію BAFTA (британських аналог "Оскара"). Скільки перемог фільм здобуде на Премії BAFTA буде відомо 18 лютого, хоча шанси – дуже й дуже високі.

Три білборди за межами Еббінґа, штат Міссурі (режисер Мартін Макдонах)


Номінація "Найкращий фільм року" – фільм "Три білборди за межами Еббінґа, штат Міссурі"

Фільм "Три білборди за межами Еббінґа, штат Міссурі" (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)номінований на "Оскар" у шести категоріях: "Найкращий фільм", "Найкраща чоловіча роль другого плану (дві номінації), "Найкраща жіноча роль", "Найкращий оригінальний сценарій", "Найкраща музика" та "Найкращий монтаж".

Фільм "Три білборди за межами Еббінґа, штат Міссурі": трейлер

Нагороди: фільм був номінований на найвищу нагороду на Венеційському кінофестивалі у рамках Венеційського бієнале – "Золотий лев". Однак поступився перемогою фільму "Форма води". Але без нагород на Венеційському кінофестивалі фільм не залишився – він отримав статуетку "Золота Озелла" за найкращий сценарій.

Також фільм був номінований у шести категоріях на "Золотий глобус", у чотирьох із них він здобув перемогу – "Найкращий фільм", "Найкраща жіноча роль", "Найкраща чоловіча роль другого плану" та "Найкращий сценарій".