Курт Волкер обговорив з Петром Порошенком перспективи врегулювання конфлікту на Донбасі та звільнення заручників.
Читайте також: Курт Волкер один з небагатьох дипломатів, які адекватно оцінюють ситуацію в Україні
Також співрозмовниками американського дипломата стали Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров, які 27 жовтня транзитом через Туреччину повернулися з російського полону. У всякому разі, подібне спілкування видається логічним, з огляду на прагнення Волкера глибоко поринати у проблематику, та його слів, що ситуація в Криму та на Донбасі не має принципових відмінностей.
Під час спілкування з українськими парламентаріями, Волкер почув заклики Андрія Парубія прискорити надання летальної зброї та спрямувати вістря американських санкцій проти спроб Росії побудувати "Північний потік-2". Якщо у питанні летальної зброї очікувати на суттєві прориви не варто, то у енергетиці інтереси США та України об’єктивно збігаються, і цей заклик можуть почути за океаном. Нічого особистого – насамперед бізнес.
Сам Курт Волкер припустив, що резолюція Ради Безпеки ООН стосовно розміщення миротворців на Донбасі буде готова до кінця поточного року. Щоправда, враховуючи право вето Росії у Радбезі, не варто розраховувати на її тріумфальне ухвалення.
Куди важливішою, хоч і в тактичному плані, є інша заява дипломата: Волкер наголосив, що не уявляє присутності росіян серед миротворчого контингенту на Донбасі.
Американський дипломат продовжує здійснювати човницькі рейди між столицями зацікавлених у врегулюванні конфлікту на Донбасі країн. І той факт, що Україну він не оминає, вибиває козирі з рук не лише у Росії. Проте очікувати на ефектну перемогу "малою кров'ю", на жаль, не випадає.
Читайте також: Скільки росіян вважають, що РФ має підтримати Україну у конфлікті з фейковими "ЛДНР"