Секретний брифінг Сенату США переріс у суперечку про безпеку кордонів держави. Причина полягала у незгоді щодо того, чи включати посилення імміграційної політики до пакету допомоги Україні.

Дивіться також Якщо ми не схвалимо допомогу Україні, це відкриє скриньку Пандори, – Блінкен

Сварки виникла між республіканцями

Брифінг організували після того, республіканці попередили, що вони готові проголосувати проти пакету в 106 мільярдів доларів на допомогу Ізраїлю та Україні, якщо він не включатиме серйозних змін у прикордонній політиці. Вони назвали брифінг марнуванням часу, адже, за їхніми словами, там не було жодної нової інформації, яка не була відомою до того.

Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер розповів, що боротьба за питання про кордон спалахнула, коли лідер меншості Мітч Макконнелл, республіканець з Кентуккі, попросив сенатора-республіканця Джеймса Ленкфорда з Оклахоми говорити про кордон замість того, щоб обговорювати Україну.

Один із них навіть виявив неповагу і почав кричати на одного з генералів і ставити йому питання, чому вони не обговорюють кордон,
– сказав Шумер.

Джерело CNN повідомило, що кричав сенатор-республіканець від Арканзасу Том Коттон.

Коттон також сказав, що доповідачі "відмовилися відповідати на будь-які питання щодо кризи на кордоні або про те, що ми можемо зробити для вирішення цієї кризи".

Вочевидь, питання кордону дуже гостро стоїть для республіканців.

Байден відреагував на неспроможність Конгресу США надати допомогу Україні

  • У Конгресі США все ще тривають суперечки стосовно військової підтримки для України. Президент США наголосив на необхідності виділення коштів. Ймовірне припинення американської допомоги Україні є "просто неправильним", вважає президент США Джо Байден.
  • Він сказав, що провал, тобто поразка України суперечить інтересам США. Причиною обурення було те, що республіканці в Конгресі США не підтримають надання допомоги Україні, а також Ізраїлю та Тайваню, якщо до уваги не візьмуть їхні пропозиції стосовно зміцнення кордону Сполучених Штатів на півдні з Мексикою.
  • Речник Палати представників Майк Джонсон, заявив, що адміністрація Байдена повинна надати законодавцям інформацію про те, як використовували вже надану допомогу Україні.