Проти законопроекту проголосували 432 парламентарі, натомість за – 202 особи, передають британські ЗМІ.
Читайте також: "Категорично проти нового референдуму", – Мей різко висловилась про вихід Британії з ЄС
24 канал повідомляв, що 13 листопада представники Британії та ЄС погодили проект тексту угоди щодо виходу країни з Євросоюзу. Відтак, наступний крок мав бути за британським урядом, а опісля документ повинні були розглянути парламенти обох сторін.
Вже 25 листопада лідери 27 країн-членів ЄС підтримали угоду про вихід Великобританії з Євросоюзу. Натомість у Британії висловивлися проти. Так, 14 січня не підтримала Brexit Палата лордів, яка є верхньою у британському парламенті.
Зауважимо, що одним із питань, яке стало на заваді підтримки курсу Мей, стала майбутня ситуація на кордоні між Північною Ірландією та Ірландією, оскільки остання продовжує входити до складу Європейського союзу.
Що далі?
Раніше Тереза Мей висловлювала побоювання: якщо угода про Brexit провалиться, то її можуть відправити у відставку, а новим очільником країни стане лідер опозиції Джеремі Корбін.
Крім того, формально після провалу голосування щодо Brexit є можливим будь-який розвиток подій – аж до крайніх і поки теоретичних варіантів виходу Великої Британії з ЄС без вищезазначеної угоди, передає BBC. Серед імовірних варіантів розвитку подій може бути й отримання від Євросоюзу відстрочки для розробки нових домовленостей, пише The Guardian.
Британський уряд має можливість упродовж трьох тижнів винести на розгляд парламенту новий план дій. За словами радника уряду з правових питань Джеффрі Кокса, план "Б" навряд чи буде сильно відрізнятися від початкової версії угоди.
Додамо, що представники ЄС раніше неодноразово давали зрозуміти, що переглядати проект угоди щодо Brexit наміру не мають. При цьому там не виключали, що можуть розглянути варіант відтермінування брекзиту до середини літа.
Станом на зараз, Об'єднане королівство має залишити Європейський союз 29 березня.
До слова, британський міністр оборони Гевін Вільямсон заявляв, що після виходу з ЄС Велика Британія має намір створити нові військові бази у Карибському регіоні та у південно-східній Азії.
Що таке Brexit? Це вихід Великобританії зі складу Євросоюзу. Референдум щодо членства Британії у ЄС відбувся 23 червня 2016 року. 51,9% громадян, що взяли участь у голосуванні, виявили бажання покинути ЄС, натомість 48,1% виборців проголосували за те, щоб залишитись у складі ЄС.
- 4 січ 2019Стрибок у темряву: вся правда про Brexit
- 30 груд 2018Великобританію ніхто в ЄС не тримає, – Юнкер