Парламент цієї країни дозволив участь військових кораблів у морській блокаді поблизу лівійських берегів. Повідомляється, що у операції задіють чотири фрегати, підводний човен та корабель забезпечення. Втім, Анкара навідріз відмовилася надсилати літаки та солдатів для участі в операції.

“Турецькі літаки та солдати ніколи не стануть скидати бомби чи стріляти у своїх лівійських братів”, - каже прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган.

Раніше, нагадаємо, Туреччина неодноразово критикувала держави альянсу за втручання у внутрішньо лівійський конфлікт, а після початку активної фази операції закликала ворогуючі сторони припинити вогонь та сісти за стіл переговорів.

Тим часом Європейський союз в четвер опублікував список нових економічних санкції проти Лівії. На чолі списку - замороження рахунків лівійської національної нафтової корпорації та її дочірніх підприємств. Таким чином ЄС намагається обрізати фінансові потоки до режиму Каддафі. Список санкцій оприлюднили якраз на початку відкриття саміту глав держав-членів Євросоюзу, який відкрився у Брюсселі.

А в самій Лівії тривають бойові дії. Сили коаліції постійно бомбардують позиції військ Муамара Каддафі і найближчим часом припиняти військову операцію не збираються. Але наразі військова операція не приносить відчутного результату. Приміром, у Тріполі населення і далі підтримує Каддафі і готове боронити батьківщину від сил коаліції.

“Ми нікого не боїмося, ні Франції, ні Італії. Ці країни ніщо проти Лівії”, - каже працівник обмінника валют Ісхам.

Наразі експерти не беруться прогнозувати, коли закінчиться протистояння. Адже Каддафі здаватися не збирається, а сили коаліції готові до затяжного конфлікту.