Однак боятися слід ще одного – того, що Путін підтримає якісь антидемократичні сили у Вірменії і зробить спробу реваншу. Про це 24 каналу розказав російський опозиційний політик Геннадій Гудков.
Зверніть увагу Деякі хотіли б розпаду Росії, – Шейтельман припустив, про що говорив Путін на саміті СНД
Ворог Путіна
Він зауважив, що поведінка Пашиняна загалом є дуже дивною. Адже вірменський прем'єр прийшов до влади на демократичній хвилі, і мав би розуміти, що він є ворогом для Путіна, і залишиться ним, що б не робив.
Безпека Вірменії мала б бути побудована владою та урядом Пашиняна без участі Росії. Мали були знайдені альтернативні сили, які могли б забезпечити безпеку Вірменії. Чому Пашинян пішов по граблях – не знаю,
– наголосив Гудков.
Відтак, незрозуміло, чому взагалі Пашинян звертається до Путіна, до людини, яка вважає його своїм ворогом, а демократичний уряд Вірменії – загрозою російському устрою.
Опозиціонер переконаний, що Путін "здаватиме" Пашиняна, але й без цього Росія вже мало на що впливає у тому регіоні. Сильнішу позицію там зараз займає президент Туреччини Реджеп Ердоган, хороші стосунки з яким має президент Азербайджану Ільхам Алієв.
Тож Вірменія перебуває у доволі складній ситуації. ЇЇ проблеми – геополітичні, адже розташована вона серед країн, які, м'яко кажучи, не налаштовані до неї дружньо. У неї проблеми з Туреччиною, яка не визнає геноцид вірмен. Іран також складно назвати союзною державою, тож залишається лише Грузія.
За словами Гудкова, Вірменії варто було б вибудовувати відносини з Грузією, але й вона зараз має величезні проблеми. Там зберігається величезний вплив Путіна, величезний вплив ФСБ, що створює серйозні проблеми на шляху Грузії до демократії та свободи.
Геннадій Гудков розповів, у якому становищі опинилася Вірменія: дивіться відео
Вірменія у небезпеці
Російський опозиціонер зауважив, що зараз Пашинян нібито почав розуміти, у якому він становищі. Він навіть намагався не фотографуватися з Путіним на саміті ОДКБ та дозволив собі якусь критику в його адресу. Але зараз для цього вже пізно, адже вірменський прем'єр не отримав жодних гарантій безпеки – ні від НАТО, ні від Франції, де велика вірменська діаспора, ні від США. Тож його нікому захистити.
Натомість Азербайджан підійнявся на нафтових грошах, частину яких вклали в армію. Крім того, у нього військово-політичний союз з Туреччиною, яка абсолютно точно є недружньою Вірменії країною.
Ситуація у Вірменії дуже небезпечна. Найнестійкіша влада, як на мене, зараз у Вірменії. І я боюся, що Путін робить саме так, що там можуть прийти сили диктатури, якийсь тоталітаризм і так далі,
– вважає Гудков.
Він додав, що Вірменії насправді зовсім не потрібно кликати Путіна, бо він із задоволенням її задушить, поставить людей, які "дивитимуться йому в рот", і будуватиме у Вірменії таку ж систему, як у Росії.
Що Пашинян сказав Путіну
- На зустрічі з російським президентом Пашинян прямо висловив йому претензії про бездіяльність російських "миротворців", які вже 20 днів не контролюють Лачинський коридор, який є пріоритетом для Вірменії.
- Пашинян нагадав, що згідно з тристоронньою заявою президентів Росії і Азербайджану, а також прем'єр-міністра Вірменії, Лачинський коридор має перебувати під контролем росіян.
- Він обурений, що зараз усе відбувається зовсім не так, при тому, що Азербайджан гарантував безперешкодний проїзд пасажирів та вантажів.