До того існували хіба окремі положення, які частково регулювали питання домагань з боку священиків. У лютому ж Папа пообіцяв ухвалити новий закон, а католицькі церкви, що підпорядковуються Ватикану, закликав розробити процедури притягнення до відповідальності священиків, яких підозрюють у педафіліі, повідомляє "Радіо Свобода".

Читайте також: Австралійського кардинала засудили на шість років за сексуальні домагання до дітей

Документ містить 12 головних пунктів. Згідно з ними, всіх священнослужителів, провину яких було визнано судом, звільнятимуть. Крім того, мають бути розроблені певні процедури, за якими жертви зможуть подавати скарги на на сексуальне насильство з боку духовенства.

Влада Ватикану зобов'язується також більш ретельно досліджувати минуле потенційних працівників перед їхнім прийняттям на роботу.

Закон поширюватиметься на території Ватикану і на дипломатичні місії Святого престолу.

Що відомо про скандали з сексуальним підтекстом навколо Ватикану?2013 року Папа Франциск посилив у Ватикані відповідальність за злочини проти дітей, зокрема, педофілію і розповсюдження дитячої порнографії. У тому числі, якщо такого роду злочини були вчинені не на території Ватикану. Майже одразу після цього розгорівся гучний скандал – Ватикан відкликав свого посла у Домініканській республіцічерез звинувачення у місцевих ЗМІ в педофілії.

У 2015 році Папа Франциск вирішив створити трибунал для розгляду справ єпископів, яких звинувачують у приховуванні насильства над дітьми з боку священиків. Поляк Юзеф Весоловські – колишній апостольський нунцій у Домініканській республіці – став першим католицьким священиком високого рангу, якого судили за сексуальні злочини.

У 2018 році у Ватикані арештували колишнього дипломата, якого підозрюють узберіганні дитячої порнографії в США та Канаді. Усе це – далеко не повний перелік скандалів, а лише найгучніші з них.