Про це під час прес-конференції заявив заступник начальника Центрального управління продовольчого забезпечення Збройних Сил полковник Микола Куклюк.

"Це занадто дорого для Збройних Сил і для держави в цілому вводити військових кухарів. Військові кухарі можуть вводитися в тих військових частинах, які мають бойове завдання за межами пунктів постійної дислокації. У тих, які можуть отримати бойове завдання о 3:00 ночі і о 8 ранку бути на місці і розпочати виконання бойових завдань", — заявив полковник Куклюк.

Зі слів представника проектного офісу при Мінооброни Діани Петрени, сума в 5 млрд, яку доведеться виділити на армію в разі повернення військових кухарів в усі військові частини, є попередньою. Ще триває аудиторська перевірка результатів експерименту, що проводиться у військових частинах в Одесі та у Львові.

За даними Куклюка, сума може бути вищою, оскільки кількісний склад військових частин за останній час зріс — майже всі вони вимагають забезпечення посудом, обладнанням.

Він запевнив, що Міністерство оборони не збирається повертатися до радянської армії і відмовлятися від послуг аутсорсингових компаній, які працюють у всіх країнах НАТО.

"На сьогодні у Збройних Силах України діють два види аутсорсингу. У нас наразі аутсорсинг в стаціонарних умовах це повний цикл, коли фірми нам привозять продовольство, готують, миють посуд і так далі. Виконують всі підсобні роботи. А другий вид аутсорсингу, забезпечення фірмою всіма видами продовольства, від хліба до спецій, подача їх у військову частину (виконує бойове завдання на передовій), а там вже далі приготування їжі штатними кухарями. Повний цикл аутсорсингу відмінно показав себе в тилових частинах", — наголосив він.

Куклюк окремо вказав на заслугу цивільних аутсорсингових компаній, які в термін доставляли продукти у найскладніші місця дислокації українських бійців в зоні АТО.

"Вони доставляють продукти туди, куди навіть не можуть доїхати самі військові", — наголосив чиновник.

Нагадаємо, напередодні депутат Верховної ради Дмитро Тимчук опублікував доповідь начальника Генштабу Віктора Муженко, де сказано, що при відмові від аутсорсингу і поверненні в армію військових кухарів, ЗСУ доведеться додатково взяти в свої ряди понад 25 тисяч військовослужбовців, які будуть зайняті на кухні, що потребують додаткового фінансування в 5 млрд гривень.