Крім перших осіб та добровольців, на презентацію книги завітали численні радники міністра внутрішніх справ та "друзі Нацполіції". Здавалось би, головною темою презентації мала стати сама книга. Однак, спогади керманичів відтіснили її на другий план.
На Майдані на зборах сотників Самооборони була вимога: "Дайте нам зброю, щоб ми могли піти на передову і захищати Україну",
– згадує спікер парламенту Андрій Парубій.
Секретар Ради національної безпеки Олександр Турчинов додав, що на початку війни Росія готувала 80-тисячну армію. Наші ж війська були в жахливому стані, тож без добровольців країну зберегти б не вдалось.
Добровольчі батальйони, які перші прийняли бій разом з Нацгвардією та першими підрозділами ЗСУ, не тільки зупинили ворога, але й відкинули,
– підкреслив Турчинов.
Бійців добровольчих батальйонів міністр Аваков нагородив пам'ятними відзнаками, а офіцерів – нагородною зброєю.
Проте, на думку деяких колишніх бійців, сьогодні вони системі МВС вже не потрібні. Кілька тижнів тому добровольці полку "Миротворець" заявили, що майже всіх, хто добровільно пішов захищати країну на Схід, зараз витиснули з батальйонів. Бійців не вдалось переконати написати заяву на звільнення, тож "вигнали" за допомогою атестаційної комісії. А безпосереднє керівництво так і не змогло пояснити причини, чому хлопці її не пройшли. Про подібні випадки також повідомляли і бійці "Дніпра-1". Внаслідок переатестації звільнили 42 добровольця.
Читайте також: В Києві презентували книгу-спогад про українську державність
Міністр внутрішніх справ запевнив, що добровольців не витискають з батальйонів. Це планові звільнення, і, мовляв, в Нацполіції залишились найкращі.
Ті, хто не пройшов атестацію, пообіцяли боротися із системою МВС і на весну запланували масштабні акції протесту.