За словами Генерального секретаря Організації договору про колективну безпеку Станіслава Зася, для цього треба добра воля України й мандат Радбезу ООН.
Важливо Путін хоче відтворити СРСР у нових умовах: експерт розкрив масштабний план Кремля
Варто пояснити, що до складу ОДКБ входить Росія, а також:
- Таджикистан;
- Киргистан;
- Казахстан;
- Білорусь;
- Вірменія.
Гіпотетично можна собі це уявити, якби була добра воля з боку України – це ж їхня територія – якби був мандат Радбезу ООН, і якби таке рішення було підтримано всіма нашими урядами,
– заявив Зась.
За його словами, він не вірить, в те, що ситуація на Донбасі повернеться в колишній стан, тому сторонам треба сідати за стіл переговорів і домовлятися.
За даними на 2022 рік, чисельність миротворчих сил складає 3600 осіб. Їх використовували не так давно у Казахстані під час придушення масових протестів.
Що відомо про введення військ ОДКБ у Казахстан
- У Казахстані від 3 січня тривають масштабні протести. Спочатку мітингувальники вийшли на вулиці через збільшення цін на газ, але потім висунули нові вимоги. Вони стосувались очищення влади.
- Через це Токаєв 5 січня звернувся до країн ОДКБ і попросив ввести війська на територію країни.
- Для придушення протестів Росія почала направляти так званих "миротворців". Вони знадобились, зокрема, й через те, що подекуди казахські військові відмовлялися ставати проти народу і стріляти у демонстрантів.
- Згодом генсек ОДКБ повідомив, що військовим дозволили застосовувати зброю проти мітингувальників.
- Офіційно в Казахстані перебувало понад 2 тисячі "миротворців" ОДКБ.
До Донецька прибули підрозділи "вагнерівців": дивіться відео