Про це розповів генеральний секретар Організації договору про колективну безпеку Станіслав Зась. Зокрема він відповів на запитання, чи будуть вони стріляти під час захисту держоб'єктів.

Читайте також Військові підрозділи, які Росія перекидає у Казахстан, брали участь в агресії проти України

Так, в цьому випадку буде застосовуватися зброя. Такі права у військовослужбовців колективних миротворчих сил є,
– повідомив генсек ОДКБ.

У міністерстві внутрішніх справ Казахстану назвали жорсткі протистояння з мітингувальниками – "антитерористичною операцією". Там пригрозили знищенням озброєним протестувальникам.

Протести у Казахстані: головне

  • Ще 3 січня на вулиці кількох міст в Казахстані вийшли люди. Тоді вони вимагали зниження вартості газу. Влада вимоги виконала, однак мітингувальники вирішили не розходитися.
  • Вони заявили, що це була лише 1 із вимог, а 5 січня ситуація загострилася. Протести охопили 15 міст країни. Через це на усій території Казахстану ввели надзвичайний стан.
  • Мітингувальники в Алмати захопили аеропорти. Окрім летовища в найбільшому місті країни мітингарі підпалили будівлі акимату, прокуратури та колишньої президентської резиденції.
  • Президент Касим-Жомарт Токаєв закликав ОДКБ ввести війська. Через кілька годин прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що організація підтримала це прохання.
  • У країні також немає доступу до інтернету, в Алмати та Нур-Султані відсутній мобільний зв'язок.

Що відбувається у Казахстані: дивіться відео