Зустріч провели у форматі спілкування з невеликою аудиторією виборців, котрі ще не визначились. Кандидати вийшли до аудиторії одночасно. Глядачі звернули увагу, що Клінтон і Трамп навіть не потисли один одному руки.
Основні теми дебатів: боротьба з Ісламською державою, етичні питання та війна в Сирії.
Перше слово було за Клінтон. Вона почала з цілей США. Однак майже одразу кандидати перейшли до теми скандального відео, на якому одіозний мільярдер нецензурно висловлювався про жінок і свої сексуальні домагання.
Не лише ставлення до жінок і це відео ставлять питання щодо його здатності бути нашим президентом. Він атакував міґрантів, афроамериканців і латиноамериканців. Неповносправних, військовополонених, мусульман та багатьох інших. Ось хто такий – Дональд Трамп, – заявила Клінтон.
Трамп своєю чергою нагадав Клінтон, про її зламану поштову скриньку і збереження службових документів в особистому аккаунті. Навіть заявив, що запроторить опонентку до в'язниці, якщо стане президентом.
Якщо я виграю, мені прийдеться призначити спеціального прокурора, щоб розглядати справу Клінтон. Ніколи ще не було стільки брехні, обману. Зникли 33 тисячі електронних листів, це сором,
– вважає Трамп.
Клінтон вкотре вибачилася за використання особистої пошти в службових цілях. І додала, що таке більше не повториться.
Читайте також: Скільки американців проти участі Трампа у президентських виборах
Україну в дебатах не згадували, хоча про Росію говорили багато. Зокрема, Клінтон розкритикувала дії Росії в Сирії і наголосила, що Кремль не припиняє хакерських атак на урядові сервери в США.
Я протистояла Росії і Путіну і я робитиму це і на посаді президента. Ще ніколи в історії США не було такого, щоб іноземна держава так наполегливо працювала, аби вплинути на результати наших виборів,
– заявила Клінтон.
Натомість Трамп з цим не погодився. І заявив, що заради боротьби з ісламістами треба об'єднуватись з Росією. Але відхрестився від дружби з очільником Кремля.
Третій і останній раунд дебатів відбудеться за тиждень в Лас-Вегасі. Президентські вибори в США пройдуть 8 листопада.