У документі йдеться - офіційному Києву слід покращити виборче законодавство, реформувати економіку та дотримуватись принципів свободи слова.

Фахівці певні, влада проігнорує вимоги Європарламенту.

“Європейській парламент з регулярністю раз на півроку ухвалює резолюції на тему України, звертається з якимись вимогами до української влади, але українська влада так само регулярно ігнорує будь-які резолюції. Я не бачу підстав, що цього разу українська влада якось більш чутливіше зреагує на резолюцію Європарламенту”, - вважає аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач.

У резолюції Європарламент закликає українську владу покласти край вибірковому правосуддю і вирішити ситуацію із кримінальними справами проти екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та колишнього очільника МВС Юрія Луценка.

Янукович повинен позбутися своїх бажань помсти, своїх якихось дитячих, психологічних моментів, і повинен все таки вирішити - він є українським Президентом, чи ні? Європа дає йому шанс, - сказала народний депутат, дружина Луценка Ірина Луценко.

Соціалісти та демократи Європарламенту також закликали українські політичні сили не створювати коаліцію зі "Свободою". Опозиціонери заявляють - співпрацювати зі "свободівцями" будуть.

“У нас є ідеологічні відмінності, але при цьому - три опозиційні партії проти цього режиму і проти цього Президента і за нове майбутнє України. Тому для цього ми будемо співпрацювати”, - запевнив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

“Нема такого рішення. Просто один депутат від Соціалістичної партії, по-моєму, з Болгарії, один депутат, в обговоренні питання по Україні про таке сказав. Ну не можна трактувати позицію одного депутата, як рішення Європарламенту”, - каже лідер фракції "Свобода" Олег Тягнибок.

У резолюції також зазначили - ЄС готовий співпрацювати з Україною у питанні лібералізації візового режиму. Виконуючи ці рекомендації, зазначають у резолюції, Україна та ЄС зможуть пришвидшити процес підписання угоди.