Про це в етері телемаратону розповів речник Військово-Морських Сил ЗСУ Дмитро Плетенчук. Він також розкрив деталі, що ще допомогло у потоплені "Ростова-на-Дону", передає 24 Канал.
До теми У ВМС пояснили, наскільки небезпечні російські підводні ракетоносії
Чому вдалося потопити "Ростов-на-Дону"
Плетенчук наголосив, що після того, як вперше було уражено підводний човен "Ростов-на-Дону", єдине, що росіяни могли б зробити, щоб уникнути повторного удару, це: або потягнути його за герметизований подалі кудись з акваторії Азовсько-Чорноморського, або не чіпати в принципі після ураження в сухому доці.
Але вони (росіяни – 24 Канал) зробили, як завжди, навпаки. Вони його перевели на іншу локацію, на інший завод для ремонту. Ще й накрили тентом, щоб створити таку собі інтригу та паралельно з'явилися повідомлення про те, що вони його обов’язково відновлять,
– сказав речник ВМС.
Він підкреслив, що саме це могло стати тригером щодо подальшого вторинного ураження субмарини, бо все ж таки це підводний носій.
"Це, в принципі, в Чорному морі єдиний тип кораблів, який вони (росіяни – 24 Канал) досі можуть використовувати. Так, його було уражено, ймовірніше за все тепер він точно не підлягає відновленню, але ми й минулого разу були впевнені, що він вже не боєздатний, тому що пошкодження були доволі серйозні", – зауважив Плетенчук.
Речник також сказав, що загалом підводний човен набагато складніше ремонтувати та експлуатувати ніж надводний корабель. Тому росіян у цьому точно успіхів найближчим часом не буде.
До слова, причетність Сил оборони до потоплення російського підводного човна "Ростов-на-Дону" підтвердили й у Генштабі ЗСУ. Внаслідок успішного влучання наших воїнів човен затонув на місці.