Воно й не дивно, адже цей об'єкт суворо засекречений. Усі, кому відкритий доступ до цього місця, повинні чітко дотримуватися відповідного протоколу.

Дивіться також Через путінський бронепоїзд зупинилась найзавантаженіша залізнична гілка Москви, – ЗМІ

Ізоляція на місяці

За даними західного ЗМІ, в Україні вважали, що використання бункера з суворими заходами безпеки буде необхідне впродовж тижня після початку повномасштабної війни. Однак реальність внесла свої корективи, тому Володимиру Зеленському разом з невеликою групою осіб довелося перебувати там більшість часу впродовж перших двох місяців вторгнення.

У цей час президент зрідка виходив на поверхню, щоб запевнити українців, що він нікуди не поїхав. А команда Зеленського, яка опинилася в ізоляції, дізнавалася про подробиці війни в країні завдяки своїм гаджетам.

Однак, на відміну від диктатора країни-терористки, Зеленський не прописався у цьому приміщенні. Після перших місяців повномасштабного вторгнення він не часто користується бункером. Ба більше, не спускався туди, навіть коли на нього було скоєно три замахи.

Забороняється говорити навіть про подану їжу

Як повідомили у західному ЗМІ, згідно з правилами, ті, кого запросили жити поруч із президентом у підземному бункері, повинні були підписати угоду про нерозголошення. Вона передбачала заборону розповідати будь-які подробиці.

Серед заборон до розголошення було не лише місце розташування об'єкта, а й дизайн бункера та зручності у ньому.

Їм навіть не дозволялося говорити про їжу, яку вони їли,
– розповіли у The Sunday Times.

Окрім того, згідно з безпековим протоколом, паролі для входу змінюються щодня.

Також повідомляється, що у бункері під землею панує тотальний морок. Під час візиту західного журналіста шлях висвітлювався лише ліхтариком на телефоні охоронця, який його супроводжував. Ба більше, це явище у приміщенні не тимчасове, а постійне.

Що відомо про бункер

Також у ЗМІ поділилися, що цей секретний об’єкт залишився в Україні ще із часів СРСР. Він призначений забезпечити виживання в умовах тотальної ядерної війни, а тому здатний витримати прямий удар ядерної зброї. Він має власні системи:

  • життєзабезпечення,
  • вентиляції,
  • водопостачання.