Пікетувальники, що стоять під судом, говорять: справи сфабриковані, патріотів судять за політичні переконання.

"Зараз ми бачимо яскравий приклад того, що у нас є кишенькові суди. Тому що інакше як замовлення - це не можна назвати. Ми проводимо пікет на підтримку політв’язнів, які знаходяться тут, яких зараз судять", - каже лідер запорізької ВО "Свобода" Віталій Подлобніков.

На лаві підсудних троє: Ігор Загребельний, Артем Циганок та Віктор Давиденко. Їх затримали на початку січня за підозрою у руйнуванні запорізького пам`ятника Сталіну. До нападу на генералісимуса всі троє були непричетні. Але слідчі встановили, що затримані начебто палили офіси комуністів та регіоналів два роки тому. Самі підозрювані зізналися в цьому і співпрацювали зі слідством. Тому адвокати клопотали, аби підзахисних випустили на підписку про невиїзд. Втім, суд був іншої думки.

"Суд не знаходить підстав для задоволення клопотань захисників про зміну запобіжного обвинуваченим заходу, оскільки в матеріалах кримінальної справи є дані, що дають підстави вважати, що Загребельний, Циганок і Давіденко можуть спробувати відхилитися від суду або виконання процесуальних рішень, і продовжити злочинну діяльність", - каже суддя Комунарського райсуду Запоріжжя Юлія Іваніна.

Отже, всі троє підсудних перебуватимуть за ґратами під час процесу. Адвокати кажуть: суд міг би бути гуманнішим. Адже народні депутати, релігійні діячі та педагогічні колективи вузів клопотали щодо звільнення з-під варти підозрюваних.

"Більш того, вони визнають свою участь. Відносно них є люди, які заслуговують довіру, які оформили особисте поручення. Давиденко взагалі проживає в Запоріжжі, йому б могли вибрати як запобіжний захід підписку про невиїзд. Але, суд відмовив", - каже адвокат Ольга Бородіна.

Поневіряння тризубівців у запорізьких судах цим процесом не обмежуються. 31 березня стартує суд над дев`ятьма хлопцями, яким інкримінують відпилювання голови Сталіна наприкінці минулого року.