2014: "І наше з вами завдання можу передати простою формулою – відвести загрози і використати шанс".

2015: "Досі аж здригнешся, як згадаєш, в якому стані опинилася країна".

2016: "Питання національної єдності та політичної консолідації – це є питання життя та смерті".

2017: "Ми з вами вибралися із глибокої і смертельно небезпечної прірви".

Читайте також: Порошенко пообіцяв, що Росія ніколи не повернеться в Україну

Такими словами чотири роки поспіль Петро Порошенко звертався до Верховної Ради. Щороку у вересні Президент приходить до парламенту із посланням. Експерти кажуть – це європейська традиція, коли президент дає рекомендації народним обранцям. Кожен виступ Порошенка триває щонайменше годину.

Для нього трибуна – це можливість похвалитися за те, що було зроблено за рік, і зарядити інформацією, що планується робити найближчим часом,
– вважає політичний експерт Тарас Семенюк.

Журналісти проаналізували усі виступи Петра Порошенка за час його президентства. Найбільше гарант говорить про агресію Росії та реформу збройних сил.

2014
У 2014 році Порошенко найбільше уваги присвятив темі нацбезпеки

Максимальну увагу національній безпеці Порошенко присвятив у своєму посланні у 2014 році: "Ми чітко знаємо, що йшлося про те, щоб розколоти державу або й зовсім стерти її з карти".

Це ключова проблема в Україні. Війною живе все суспільство. І пошуки компромісів, пошуки мирних шляхів вирішення ситуації на Донбасі – це буде основний меседж,
– повідомив Семенюк.

Не оминав президент теми боротьби із корупцією. Він розповідав про створення антикорупційних органів, необхідність електронного декларування для чиновників. Втім щоразу констатував: корупція досі не подолана. Хоча і сам за цей час неодноразово потрапляв в офшорні скандали.

2016
У 2016 головний меседж послання – боротьба з корупцією

"Широко розгалужена та глибоко вкорінена мережа потужних корупційних зв'язків споконвіку була і все ще, на жаль, залишається вагомим елементом політичної, економічної та соціальної систем", – говорив Порошенко у 2016.

Ця тема входить в топ-5 тем, що хвилюють громадян. Тож президент повинен говорити, розповідати, що робиться,
– наголосив політолог Віктор Таран.

А останні два роки почав згадувати про автокефалію єдиної помісної православної церкви. І не дарма, бо за його президентства Україна впритул наблизилася до визнання власної церкви.

2017
У 2017 Порошенко наголошував на автокефалії української православної церкви

"Верховна рада ухвалила історичне звернення до Вселенського патріарха із проханням надати автокефалію православній церкві в Україні", – підкреслював президент у 2017. Віктор Таран вважає, що ця тема може "додати йому від двох до п'яти електоральних відсотків". Тож для Порошенка тема визнання української православної церкви є одною із ключових, адже це – частина його передвиборчої кампанії.

Читайте також: Щорічне послання Петра Порошенка: головні тези

У своїх виступах президент не оминає і соціально важливих тем: тарифів, підняття пенсій і зарплат. Експерти припускають, що цього року риторика Порошенка особливо не зміниться. Втім, послання до парламенту нагадуватиме більше передвиборчу промову.