Найгірше, на сім'ю та власний відпочинок залишаються менше години в день, розповідають спеціалісти з планування часу.
"У день в середньому йде на роботу 10, а у декого і 15 годин. На власне здоров'я, годинку. На рідних йде близько 40 хвилин. Решта рутина, проїзд", - каже тренер студії з управління часом Артем Золотарь.
Мілош Нінкович - сербський півзахисник київського "Динамо" вже встиг стати відомим, отримати численні винагороди та визнання. Проте, зізнається, досі не навчився планувати власний час.
"Я, на жаль, не можу дати таку пораду, тому що я скрізь запізнююся. На тренування, звичайно, не спізнюся, але на зустрічі завжди трохи спізнюся. Хотів, щоб день бул не 24 години, а 34 тоді було б нормально", - жартує півзахисник ФК "Динамо" (Київ) Мілош Нінковіч.
Тренери з планування часу радять: по-перше, треба порахувати, скільки часу витрачається на беззмістовні розмови з колегами, посиденьки в соцмережах та перекури. По друге, складати план дня.
"Якщо у тебе заплановано 1 годину з дитиною, то проведи його з ним. Одна година це коли ти з ним займаєшся його справами. Доведено, якщо людина записує для себе план на день, то в 80 % він його виконує", - радить тренер студії з управління часом Артем Золотарь.
У співака Віталія Козловського своє бачення часу. Каже, в його житті панує хаос, у гарному значенні цього слова. Планувати не любить, особливо відпочинок. Втім, час на рідних та близьких знаходить завжди.
"На рідних час у мене завжди є і, якщо колись вони боялись мені дзвонити, посилати смс, тепер у них такої боязні вже немає, вони постійно телефонують, коли їм заманеться", - ділиться співак Віталій Козловський.
Але щоби все встигнути, потрібно багато енергії - кажуть психологи. Для її відновлення існують чимало різноманітних медитацій. Жінкам радять як мінімум 15 хвилин щодня побути на самоті.
"У цей момент жінка проходить чергову трансформацію. Вона дала увагу собі. Не важливо, що було за цим: манікюр, масаж, душ, чай, але тільки я. І через 15 хвилин, так влаштована жіноча психіка, вона вже відпочила", - радить психолог Діана Щербинська.
Навчитися керувати часом - мистецтво, кажуть тренери. Наголошують, роботу потрібно спрямовувати на результат, а не на процес. Тоді і гроші будуть, і кар’єрний ріст, і час на близьких залишиться. І головне, так розпоряджатися часом, аби на сон лишалося не менше 7 годин.