Про чергову повітряну тривогу стало відомо близько 20:00. Загроза існувала для жителів Житомирської, Київської, Черкаської та Кіровоградської областей. Про відбій повідомили близько 20:40.

Читайте також Залишилося 20 відсотків, – Жданов пояснив дані розвідки щодо запасу ракет у Росії

Була загроза з Півночі

У моніторингу ворожої авіації написали, що була загроза застосування наземних пускових комплексів ОТРК на Півночі. Тобто існував ризик того, що окупанти запустять повітряні цілі зі сторони Білорусі.

де пролунали сигнали тривоги о близько 20:00
Карта повітряних тривог станом на 20:10 / Карта Vadim Klimenko Map

Попередні попередження про небезпеку

Сирени почали лунати близько 16:20. Тривогу оголосили в Києві, а потім вона поширилась іншими регіонами. Однак вже о 16:54 повідомили про відбої. У Запоріжжі о 16:30 повідомили про звуки вибухів, пише "Суспільне". Однак сирени в регіоні не було чути.

Де оголошували повітряну тривогу

  • Київ та Київська область,
  • Житомирська,
  • Чернігівська,
  • Черкаська,
  • Кіровоградська,
  • Миколаївська,
  • Луганська області,
  • АР Крим.

Був зліт МіГ-31К в Білорусі

Попереднього разу тривога в регіонах лунала близько 14:00. Однак Відбої почалися близько 15:42. Тоді у Білорусі на посадку пішли два ворожі Мі.

Під час цієї повітряної тривоги українців попереджали про імовірність запуску крилатих ракет стратегічною авіацією в режимі радіомовчання або надзвукових ракет.

Минулого разу була ракетна загроза по всій Україні

Повітряні тривоги пролунали близько 09:00, а відбої почали подавати близько 10:57, коли стало відомо, що два ворожі МіГ-31К сіли на аеродромі.

Цього ранку українців позбавила спокою повітряна тривога, пов'язана зі зльотом ракетоносіїв "Кинджалів" МіГ-31К. Про їхній зліт повідомив телеграм-канал "Беларускі Гаюн". Зауважимо, що тепер ворог дещо змінив алгоритм дій. Раніше він практично одночасно підіймав літак ДРЛВ А-50У та МіГ-31К. Цього ранку літак для виявлення цілей пішов на зліт о 08:35.

Натомість ракетоносії МіГ-31К підняли о 09:00 та 09:06. Усі три повітряні судна базувалися на аеродромі Мачулищі. Також відомо, що підняли у небо по одному винищувачу для супроводу з Барановичів. Один із них слідує за ДРЛВ, а другий – ракетоносіями "Кинджалів".

Чому була тривога по всій Україні

Це пов'язано не просто зі зльотом МіГ-31К. Основним у цьому випадку є озброєння на борту повітряного судна. "Кинджал" – гіперзвукова ракета Х-47м2. І, на жаль, наявні в Україні ППО не мають можливості її перехопити. Й оскільки у нас відсутні засоби для протистояння цим ракетам, усіх без винятку українців попереджають про загрозу.

Атака Очакова "Кинджалами"

  • Нагадаємо, що кілька тижнів тому, 9 січня, ворог атакував Очаків двома ракетами типу "Кинджал". Про це повідомив глава ОВА Віталій Кім.
  • Відомо, що тоді прогримів надзвичайно потужний вибух. Його чули навіть у самому Миколаєві, хоч між містами й 60 кілометрів відстані. Заступник міського голови зауважив, що вибух пошкодив тоді понад 5 тисяч домоволодінь.
  • Згодом стало відомо, що ракетами ворог влучив у "могильник", у якому зберігалися протикорабельні міни. Загарбникам вдалося пробити аж два метри бетону. Такими потужними є ці ракети.