Про чергову повітряну тривогу стало відомо близько 20:00. Загроза існувала для жителів Житомирської, Київської, Черкаської та Кіровоградської областей. Про відбій повідомили близько 20:40.
Читайте також Залишилося 20 відсотків, – Жданов пояснив дані розвідки щодо запасу ракет у Росії
Була загроза з Півночі
У моніторингу ворожої авіації написали, що була загроза застосування наземних пускових комплексів ОТРК на Півночі. Тобто існував ризик того, що окупанти запустять повітряні цілі зі сторони Білорусі.
Карта повітряних тривог станом на 20:10 / Карта Vadim Klimenko Map
Попередні попередження про небезпеку
Сирени почали лунати близько 16:20. Тривогу оголосили в Києві, а потім вона поширилась іншими регіонами. Однак вже о 16:54 повідомили про відбої. У Запоріжжі о 16:30 повідомили про звуки вибухів, пише "Суспільне". Однак сирени в регіоні не було чути.
Де оголошували повітряну тривогу
- Київ та Київська область,
- Житомирська,
- Чернігівська,
- Черкаська,
- Кіровоградська,
- Миколаївська,
- Луганська області,
- АР Крим.
Був зліт МіГ-31К в Білорусі
Попереднього разу тривога в регіонах лунала близько 14:00. Однак Відбої почалися близько 15:42. Тоді у Білорусі на посадку пішли два ворожі Мі.
Під час цієї повітряної тривоги українців попереджали про імовірність запуску крилатих ракет стратегічною авіацією в режимі радіомовчання або надзвукових ракет.
Минулого разу була ракетна загроза по всій Україні
Повітряні тривоги пролунали близько 09:00, а відбої почали подавати близько 10:57, коли стало відомо, що два ворожі МіГ-31К сіли на аеродромі.
Цього ранку українців позбавила спокою повітряна тривога, пов'язана зі зльотом ракетоносіїв "Кинджалів" МіГ-31К. Про їхній зліт повідомив телеграм-канал "Беларускі Гаюн". Зауважимо, що тепер ворог дещо змінив алгоритм дій. Раніше він практично одночасно підіймав літак ДРЛВ А-50У та МіГ-31К. Цього ранку літак для виявлення цілей пішов на зліт о 08:35.
Натомість ракетоносії МіГ-31К підняли о 09:00 та 09:06. Усі три повітряні судна базувалися на аеродромі Мачулищі. Також відомо, що підняли у небо по одному винищувачу для супроводу з Барановичів. Один із них слідує за ДРЛВ, а другий – ракетоносіями "Кинджалів".
Чому була тривога по всій Україні
Це пов'язано не просто зі зльотом МіГ-31К. Основним у цьому випадку є озброєння на борту повітряного судна. "Кинджал" – гіперзвукова ракета Х-47м2. І, на жаль, наявні в Україні ППО не мають можливості її перехопити. Й оскільки у нас відсутні засоби для протистояння цим ракетам, усіх без винятку українців попереджають про загрозу.
Атака Очакова "Кинджалами"
- Нагадаємо, що кілька тижнів тому, 9 січня, ворог атакував Очаків двома ракетами типу "Кинджал". Про це повідомив глава ОВА Віталій Кім.
- Відомо, що тоді прогримів надзвичайно потужний вибух. Його чули навіть у самому Миколаєві, хоч між містами й 60 кілометрів відстані. Заступник міського голови зауважив, що вибух пошкодив тоді понад 5 тисяч домоволодінь.
- Згодом стало відомо, що ракетами ворог влучив у "могильник", у якому зберігалися протикорабельні міни. Загарбникам вдалося пробити аж два метри бетону. Такими потужними є ці ракети.