Про підозру помічнику священника, який взяв участь у бійці, що сталась у Свято-Покровському соборі, оголосили 4 квітня. Йому оголошено про підозру за нанесення легких тілесних ушкоджень колишньому військовому.
Дізнайтесь більше Побиття військового священниками УПЦ МП у Хмельницькому: усе, що відомо про кричущий інцидент
Після побиття військового додатково відкрили кримінальне провадження
Начальниця сектору комунікацій Головного управління Нацполіції Хмельницької області Інна Глега підтвердила, що військовослужбовець написав заяву.
За її словами, на підставі поданої заяви додатково відкрили кримінальне провадження за статтею 125 Кримінального Кодексу України.
Інна Глега підтвердила, що підозра вручена в рамках кримінального провадження, яке було відкрите за частиною першою статті 125 Кримінального Кодексу України.
Санкції статті передбачають штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 150 до 200 годин або виправні роботи на строк до 1 року, або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 2 років.
Кримінальне провадження за цією статтею відкривається тоді, коли є заява потерпілої сторони. Військовий вчора, третього квітня, написав заяву і на цій підставі було відкрите це кримінальне провадження і саме в рамках цього кримінального провадження працівнику собору оголошено про підозру,
– повідомила Глега.
У Хмельницькому в храмі УПЦ МП побили військового: що відомо
- У неділю, 2 квітня, у соцмережах з'явилось відео, на якому священники УПЦ МП у церкві в Хмельницькому побили військового.
- Представники УПЦ МП накинулися на Артура Ананьєва, який від початку повномасштабного вторгнення пішов добровольцем на фронт у складі 19 стрілецького батальйону.
- За попередньо інформацією, конфлікт виник після того, як військовий запитав, скільки людей ще має загинути, щоб вони перестали ходити до Московського патріархату. В УПЦ МП звинувачують Ананьєва у провокації та навіть написали заяву у поліцію. Поліція відкрила справу проти військового.
- Побиття військового спричинило протести біля храму УПЦ МП. У підсумку храм перейде до ПЦУ. Також депутати Хмельницької міської ради 4 квітня припинили право користування земельними ділянками релігійним організаціям, що належать до УПЦ МП.