Одна з протестувальниць розповіла, як просто в автозаку її гамселили близько 10 силовиків. Відео з розповіддю постраждалої дівчини публікує TUT.BY.

Важливо Протести в Білорусі 13 серпня: вперше влада не застосувала силу – деталі, фото й відео

Дівчина розповіла: поводяться з затриманими, як з тваринами. Вона навіть порівняла це з 1941 роком, коли Друга світова війна почалася на території Білорусі.

Мене кийками били, ображали, погрожували смертю, знімали з мене штани. Вони казали, що "впустять мене по колу, *** (тут незрозуміле слово) так, що мама рідна не впізнає,
– розповіла дівчина, не стримуючись від сліз.

Крім того, дівчина розповіла, що силовики обзивали "тупим бидлом" усіх, хто проти Лукашенка. Співробітники ОМОНу також хвалилися, що влада їх добряче фінансово мотивує.

Постраждала розповіла, що її кривдники хвалилися: їм платять по 5 тисяч. Імовірно, мовиться про білоруські рублі, що за нинішнім курсом становить понад 55 тисяч гривень або 2 тисячі доларів.

"Мене просто твариною обзивали. До мене так і ставилися, як до тварини. Мене ставили на коліна на землю, обіцяли 10 років, ні за що", – розповіла дівчина.

Коротко про те, що відбувається в Білорусі

  • Після оголошення результатів президентських виборів 9 серпня кілька сотень активістів почали виходити на мирні акції протесту.
  • Білоруси не погоджуються з офіційними результатами виборів та вважають їх сфальсифікованими. Міжнародна спільнота підтримує їх у цьому.
  • Мирні демонстрації перетворились на сутички із силовиками. ОМОНівці під час жорстоких розгонів мирних активістів застосовують світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
  • Наразі жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.
  • Відомо про щонайменше двох загиблих і майже 1,5 тисячі потерпілих. Крім того, приблизно 6 тисяч людей затримали.
  • Протести у Білорусі вже тривають 5 день. Найбільш гарячими вони були у першу ніч після виборів – проти 10 серпня. Опісля білоруси оголосили загальнонаціональний страйк, який навіть дійшов до найбільших заводів країни – МАЗ і БелАЗ.