Головний рабин України Моше Асман у відкритому листі до міністра освіти Ізраїлю Нафталі Беннета закликав припинити візити школярів до Польщі на міжнародний "Марш живих". Натомість перенести його до України. Про це з посиланням на The Jerusalem Post пише "РБК-Україна".
Читайте також: Історична недоторканність у законі, або Як Польща спалює мости з Україною, США та Ізраїлем
На думку рабина, такий крок "покарає Польщу", оскільки в цьому випадку вона втратить десятки мільйонів доларів, які в ході зазначених заходів витрачає там ізраїльська молодь.
Асман також зазначив, що в Україні є безліч місць, де можна було б провести заходи "Маршу живих".
"В Україні багато місць, які підходять для" Маршу живих ": Бабин Яр в Києві, Дробицький Яр у Харкові, Янівський концтабір у Львові і десятки інших місць, де євреї страждали і були знищені під час трагічних подій", – йдеться в листі.
Рабин додав, що антисемітизм проти єврейських громад та інституцій в Польщі викликає серйозну стурбованість. Він вважає, що закон, який забороняє фразу "польські табори смерті", є антисемітським і спрямований на те, щоб "змусити мовчати історію і очевидців Голокосту".
Читайте також: "Бандерівський" закон: як Україні вийти переможцем із ситуації
Відзначимо, на "Марш живих", до Польщі і Ізраїль в рамках вивчення історії Голокосту з'їжджається єврейська молодь з різних країн світу.
Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі підтримав закон про заборону пропагування у Польщі ідеології українських націоналістів. Закон про кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів стосується лише тих, хто публічно заперечує ці події, і не стосується дослідників. Згідно з законопроектом, за використання виразу "польські табори смерті" буде загрожувати штраф або позбавлення волі на три роки. 1 лютого цей закон про "заборону бандерівської ідеології" ухвалив Сенат Польщі.
Прийняття такого законопроекту викликало хвилю обурення по всьому світу, та й в Польщі зокрема. Його піддали критиці уряди США та Ізраїлю. На нього жорстко відреагував Президент України Петро Порошенко. Не менш гострою була і реакція міністра закордонних справ України Павла Клімкіна. Президент Європейської ради поляк Дональд Туск засудив польський закон про "бандеризм". А в ОБСЄ побачили там обмеження свободи вираження. І теж виступили проти.