Пряма трансляція на
Останні випуски

Політики та експерти прокоментували ймовірність об'єднання БПП та "Народного фронту"

- Читать новость на русском

Вже два тижні як експерти сватають "Народний фронт" і ББП, але переговори про об'єднання, до сьогодні підтверджували лише "фронтовики". Хоч і завуальовано.

За лаштунками Ялтинського форуму Арсеній Яценюк, хоч і не чітко, підтверджує журналістські припущення: переговори між БПП і "Народним фронтом" про об'єднання почались.

"Мова повинна йти про формування нової політичної платформи, до якої ввійдуть всі, хто здатні працювати і брати на себе відповідальність", – розповів колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Читайте також: Чому експерти прогнозують політичне об'єднання партій Порошенка та Яценюка

За два дні інший ваговик "Народного фронту" Андрій Парубій підтверджує наміри об'єднатись.

Відомо, що йдуть консультації, і відомо, що жодного рішення ще з того не прийнято,
– прокоментував голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Лідери ж президентської фракції відхрещувались до останнього. Оксана Продан, яка представляє групу Кличка в БПП, станом на вчора запевняла: відкритих розмов в середині фракції про це не було.

"На фракції це не обговорювалось. Я є керівником найбільшої групи "Удар" в парламенті. З нами теж це питання не обговорювалось. Багато чого говорять. Це політика", – зазначила Оксана Продан.

Читайте також: Малоймовірно, що БПП і "Народний фронт" об’єднаються в одну партію, – нардеп

Сьогодні ж у БПП заговорили. Спочатку особистий друг президента і колишній голова фракції Ігор Кононенко натякнув пресі, що лідери "Народного фронту" та БПП ведуть перемовини про узгодження кандидатів на мажоритарні округи. Згодом це підтвердив і Сергій Березенко – член президії ББП, мажоритарник, котрого з гучними скандалами обрали від 205 округу, що в Чернігові.

Безумовно, якщо прийде час до того, ми погодимо ці округи. Повірте, зараз не 2014 рік. Важче знайти достойного кандидата на округ, ніж вирішувати питання конкуренції. Очевидно, має бути конструкція, як рухатись у 2019 рік. Безумовно, це цінності, які ми сповідуємо двома фракціями. "Блок Петра Порошенко" і "Народний фронт" – це європейська інтеграція,
– сказав Сергій Березенко.

Саме 2019 рік, коли відбудуться парламентські вибори, стимулює партії до об'єднання, кажуть політологи. Тому Яценюк навіть готовий забути про те, як його президент усунув з прем'єрства. Хоча і для БПП це непогано. Особливо, для президента. Бо його ціль – не лише парламентські вибори.

"В тому разі якщо інтеграційний процес між "Солідарністю" і "Народним фронтом" завершиться успішно, то очевидно, що кандидат у президенти буде один і, швидше за все, це Порошенко", – припустив політолог Сергій Таран.

Дві партії – природні союзники, кажуть експерти. Тому союз цілком можливий за умови, що перемовники узгодять ключові посади для своїх лідерів. Якщо усе складеться і сторони поділять мажоритарні округи та узгодять кандидатуру прем'єра – про союз оголосять до кінця року.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі