Таку думку в коментарі сайту "24" висловив Олексій Гарань, професор Національного університету "Києво-Могилянська академія", науковий директор фонду "Демократичні ініціативи".
"Дорожня карта" – це добре, але ми не знаємо, як далі піде процес. Сторони домовилися про те,"що треба домовлятися",
– прокоментував він.
Почали говорити, відзначає Гарань, про розширення місії ОБСЄ на Донбасі. Українська позиція наступна: має бути озброєна поліцейська місія, що контролюватиме і лінію розмежування, і кордон, і всю територію Донбасу для проведення виборів. І виглядає так, що Німеччина, яка головує зараз в ОБСЄ, не заперечує щодо такої форми роботи цієї місії.
Читайте також: Важкі переговори: про що домовилися лідери "нормандської четвірки"
В цілому, вважає експерт, можна сказати, що загальне тло змінилося на користь України.
Було прийнято Резолюцію ПАРЄ, де чітко говориться про російську агресію, необхідність виведення російських військ. Ці зміни, пов’язані з тим, що Путін "загрався" з Сирією і це викликає колосальний спротив на Заході, до того ж звіт по малазійському авіалайнерові MH-17 багато що ставить на свої місця,
– підкреслив він.
Нагадаємо, зустріч лідерів країн "Нормандської четвірки" завершилася у Берліні у ніч на 20 жовтня. За словами Петра Порошенка, ніяких документів за підсумками переговорів в "нормандському форматі" підписано не було. Водночас, до кінця листопада глави МЗС "нормандської четвірки" повинні затвердити проект "дорожньої карти" по Донбасу, яка за словами президента України є "документом щодо імплементації всіх мінських домовленостей".