"У принципі, міг би замінити Литвина Мартинюк. І підписати мовний закон. Але у Мартинюка проблема: він буде висуватися за рідним мажоритарним округом, який розташований у Західно-Центральній Україні, де за підпис на законі про мови його чекає як електоральна, так і неелекторальна розправа. Мартинюку це не вигідно. Він і так уже може постраждати через те, що під його керівництвом був прийнятий цей злощасний закон про мови", — зазначив політолог.

На думку Вадима Карасьова, залишається два варіанти.

"Перший варіант — ситуація залишається підвішеною. Другий варіант — потрібно шукати "нейтрального" провладного депутата. Але потрібно зібрати голоси на підтримку цієї кандидатури з боку групи Рибакова, з боку Литвина, з боку інших груп, які не входять до опозиції, але голоси яких критично важливі Партії регіонів і які розійшлися з ПР через мовний закон. Зрозуміло, що цією кандидатурою не може бути представник україномовного регіону. Тому Гриневецький, як представник російськомовного регіону, може розраховувати на таке короткострокове спікерство з тим, щоб вивести Верховну Раду із процедурної пастки й парламентської кризи", — наголосив він.

Політолог також вважає, що Володимир Литвин не погодиться три місяці до виборів бути спікером, розуміючи, що Партія регіонів після виборів спробує і, напевно, доб'ється того, щоб спікером був представник Партії регіонів або людина, близька до Віктора Януковича.

Литвин розуміє, що йому потрібно піти на хоча б відносному позитиві. Тому підписувати мовний закон він не буде за жодних обставин, — наголосив Вадим Карасьов.

Що стосується майбутнього Володимира Литвина, за словами експерта, у нього далі те саме, що й у всіх.

"Вхід у нову політичну гру, у новий політичний цикл, риси якого сьогодні розмиті, контурні, нечіткі та неясні. Усі розуміють, що закінчується одна епоха та починається інша. Але яка – ніхто не скаже. Усе відбуватиметься по ходу п'єси. Головне зараз для Литвина – перейти за цей перевал і опинитися в основі парламентської-політичної реальності", — резюмував Вадим Карасьов.