Таку думку сайту "24" висловив директор Інституту світової політики Євген Магда.

Читайте також: "Антибандерівський закон" може бути змінений, – прем'єр-міністр Польщі

За його словами, щоб нормалізувати стосунки між Україною і Польщею, спочатку Варшаві доведеться нормалізувати відносини з Ізраїлем. Проте, зауважує Магда, велика кількість українських трудових мігрантів у Польщі може стати фактором впливу на ситуацію з боку офіційного Києва. Тому потрібен малоемоційний діалог у сфері спільних інтересів.

"Ігри в історію" польського керівництва мають більше внутрішньополітичне спрямування. Їхня мета – зафіксувати домінуючу позицію у відносинах з Україною та відновити довіру в діалозі з Ізраїлем. Україна не повинна ані ігнорувати подібні заяви, ані відмовлятися від діалогу,
– переконаний Євген Магда.

Нагадаємо, польський парламент ухвалив так званий "антибандерівський" закон. Верховна Рада виступила із заявою у зв'язку із прийнятим у Польщі законом. Народні депутати закликають польських колег повернутися до діалогу. За відповідну постанову проголосували 242 народні депутати Верховної Ради. Водночас Ізраїль через заперечення цим законом участі поляків у Голокості заявив про можливість відкликання свого посла. Крім того прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький поставив Богдана Хмельницького в один ряд з Адольфом Гітлером, який переслідував євреїв.

Президент Польщі Анджей Дуда подав до Конституційного суду звернення з проханням перевірити статті скандального закону про Інститут національної пам'яті, що містять згадку про "українських націоналістів" і слова "Східна Малопольща" на відповідність польській Конституції.

Що таке "антибандерівський" закон? Закон про Інститут національної пам'яті (в народі "антибандерівський закон") – це документ, який передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів. Порушникам у Польщі загрожуватиме штраф або тюремне ув'язнення. 26 січня закон прийняли у польському Сеймі, а 6 лютого його підписав президент Польщі Анджей Дуда.

Читайте також: Історична пам'ять і популізм: між Україною і Польщею знову пробігла чорна кішка